Nazilli’de uyuşturucuya geçit yok

İçişleri Bakanlığı’nın ‘Uyuşturucu ile dev mücadele” programına Nazilli’den büyük destek var. Kaymakam Küçük başkanlığında bilgilendirme toplantısı yapılırken, önlemler de artırıldı

08 Kasım 2018 - 13:27 0
reklam
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-EFELER İçişleri Bakanlığı’nın ülke çapında başlattığı “Uyuşturucu ile dev mücadele” programı kapsamında Kaymakam İbrahim Küçük’ün başkanlığında daire müdürlerine bilgilendirme toplantısı yapıldı. Nazilli Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Kaymakam Küçük, Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, Jandarma Komutanı Hakdan Öztürk ve Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. İlçede uyuşturucu satıcılarına göz açtırmayacaklarını vurgulayan Kaymakam Küçük, “Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Yalnızca kolluk kuvvetlerimizle değil tüm birimlerimizi bilinçlendirerek bu illetin önüne geçeceğiz” dedi.
70’E YAKIN TUTUKLU VAR
Yasada değişiklik yapılarak cezaların artırılması gerektiğini dile getiren Küçük, “Gençlerimiz ve çocuklarımız iletişim araçlarındaki konuları hayatın gerçekleri olarak algılıyorlar. Bu algıyı kıracağız. Biz devlet olarak buradayız. Hepsinin kökünü kazıyacağız” diye konuştu. Uyuşturucunun da yeni dönemde terör suçu içine girdiğine dikkat çeken İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, çalışmalarının 2017’den bu yana artarak devam ettiğini söyledi. Daşdemir, “Mart ayında Uyuşturucuyla Mücadele Grup Amirliği’ni kurduk. Yalnızca 9 ayda 300’ün üzerinde kişi uyuşturucu kullanmak ve satmaktan işlem gördü. 70’e yakın tutuklumuz var. Personel sıkıntımıza rağmen çok çalışarak bunun üzerinden geleceğiz” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam