Nazilli’de yaşayanlar tatil için en çok nereye gidiyor?

Okulların tatile girmesiyle, başta öğrenciler olmak üzere velileri de tatil heyecanı sardı. Turizm şirketleriyle görüşülerek yapılan araştırmada, Nazilli’de yaşayanların çoğunluğu tatil tercihini merak ettiği Adıyaman’daki Nemrut Dağı, Urfa Balıklı Göl, Hasankeyf ve Mardin’i görmek için kullanıyor.

reklam
17 Haziran 2016 0
reklam

Mustafa TÜRKAN/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Okulların kapanmasıyla birlikte tatil planları yapanlar soluğu turizm acentelerinde almaya başladı.

doğu beyazıt ishakpaşa sarayı

Özellikle yaz sıcaklarının bunaltıcı hal aldığı Nazilli’de çareyi Kuşadası ve Didim’e gitmekte bulanların aksine, tercihini tarih ve kültür turizminden yana kullananların sayısı da bir hayli fazla. Nazilli’de bulunan turizm acenteleriyle yapılan görüşmeler neticesinde vatandaşların çoğunluğunun ülkenin doğusuna seyahat ettiğini ortaya koydu.

mardin

Genelde 4 ile 8 gün arasında değişen tur programını tercih eden Nazillililer, başta Mardin, Adıyaman’daki Nemrut Dağı, Hasankeyf, Urfa Balıklı Göl, Van Gölü, Bitlis Ahlat ve Doğu Beyazıt’ta bulunan İshak Paşa Sarayı ile Ağrı Dağını görmek için buralara gidiyor.

Bunun dışında tatil için İstanbul’a giden Nazillililer yurt dışında ise Almanya’yı seçiyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam