Nazilli’de Yüzlercesi Sahibini Bekliyordu Ama…

Aydın’ın Nazilli ilçesinde trafikten men edilen ya da eksik evrak nedeniyle çekilerek otoparkta bekleyen yüzlerce motosiklet, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) tarafından satın alındı. Sahiplerinin uzun zamandır ilgilenmediği motosikletler eritilerek silah yapımında kullanılacak.

reklam
07 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Nazilli’de yediemin otoparklarında bulunan yüzlerce motosiklet, hurdaya çıkartılarak Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) tarafından satın alındı.

Yetkililerden edinilen bilgiye göre, trafikten men edilen ya da eksik evrak nedeniyle otoparklara çekilen motosikletler, sahiplerinin ilgilenmemesi üzerine elden çıkartıldı.

88da34e7-1688-4b6c-8a10-ed6a17b7b54d

Makine ve Kimya Endüstrisi’nin Türkiye genelinde yürüttüğü çalışma kapsamında satın aldığı motosikletler, Kırıkkale’de bulunan fabrikada eritildikten sonra silah yapımında kullanılacak.

243c238e-76d0-47e6-af69-0a9b9890f0d6

Ankara’dan gelen uzmanlar eşliğinde kepçe yardımıyla Tırlara yüklenen motosikletlerin, Nazilli’deki otoparklarda yer kaplayarak ciddi sorunlar oluşturmaya başladığını kaydeden yetkililer, gerçekleşen alım sayesinde ciddi bir rahatlama yaşanacağını belirtti.

500599d2-941d-45c3-a9e8-7b0edf0999c5

Bu arada, Nazilli’de bulunan iki yediemin otoparkından alınan motosikletler için hazineye ödeme yaptığı öğrenilen makine kimya endüstrisi, belli dönemlerde birçok il ya da ilçede benzeri alımlar gerçekleştiriyor.

 

CEZALAR MOTOSİKLET FİYATINDAN FAZLA

Yıllardır sahip çıkılmayan motosikletlerin, trafik cezaları ve biriken otopark borçları yüzünden alınmadığını kaydeden görevliler, “motosiklet sahipleri trafik cezası ve neredeyse motor fiyatına yaklaşan otopark ücreti nedeniyle gelip malına sahip çıkmıyor. Yıllardır bu durum böyle. Nazilli’de bulunan 2 otoparkta neredeyse yer kalmamıştı” diyerek yaşadıkları sorunu dile getirdi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam