Sevdiğim yemekleri hazırlayın!

Ankara, Manisa ve Balıkesir’de düzenlenen eş zamanlı operasyonla 6 ay önce yakalanıp cezaevine konulan M.O’nun, 15 Temmuz Cuma günü gerçekleşen darbe girişiminden saatler önce, Nazilli’de bulunan ailesini arayarak, “akşama evdeyim. Sevdiğim yemekleri hazırlayın” dediği ileri sürüldü.

reklam
10 Ağustos 2016 0
reklam

1234

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının gerçekleştirdiği hain darbe kalkışmasının ardından karanlıkta kalan birçok ayrıntı ortaya çıkmaya başladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma çerçevesinde yakalanan darbeci general ve rütbeli subayların verdiği ifadeler, Türkiye’nin tahmin edilenden çok daha büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığını gözler önüne serdi.

Başta Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve yüksek yargıya sızarak devlet içinde paralel yapılanmaya giden hain odakların, 15 Temmuz darbe girişiminden önce değişik yollarla kendi aralarında şifreli konuşmalar gerçekleştirdikleri anlaşıldı.

Edinilen bilgiye göre, bundan 6 ay önce Ankara, Manisa ve Balıkesir’de gerçekleşen eş zamanlı operasyonda tutuklanarak cezaevine konulan paralel yapının Balıkesir il imam yardımcısı M. O.’nun, 15 Temmuz Cuma günü gerçekleşen darbe girişiminden saatler önce, Nazilli’deki ailesini arayarak, “akşama evdeyim. Sevdiğim yemekleri hazırlayın” dediği ileri sürüldü.

Nazilli’de hemen herkesin dilinde olan bu iddia, paralel yapı imamlarının darbe yapılacağından haberdar olduğu şüphesini uyandırırken, akıllara cezaevinde bulunan M. O’nun bu bilgiyi kim ya da kimler tarafından aldığı sorusunu da getirdi.

Bilindiği gibi, M.O’nun akrabası R.O’da 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan FETÖ/PDY soruşturmasında çıkarıldığı mahkemece tutuklandıktan sonra cezaevine konulmuştu.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam