Nazillili genç hakkında 6 ayrı dosya açıldı!

Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki Oğuzhan Zeybekoğlu, kız arkadaşına internetten kedi satın alarak hediye etmek istedi. Ödeme işlemleri sırasında kimlik bilgileri veren Zeybekoğlu’nun başına gelmedik kalmadı.

reklam
19 Ekim 2016 0
reklam

Bir internet sitesinden hediye amaçlı kedi almak isteyen 19 yaşındaki Oğuzhan Zeybekoğlu, kimlik bilgilerini paylaşınca, dolandırıcılar tarafından kendi adına sahte hesaplar açıldı. Zeybekoğlu “şu ana kadar hakkımda 6 ayrı dosya açılmış. Ne yapacağımı bilmiyorum” dedi.

123

Nazilli’de yaşayan Oğuzhan Zeybekoğlu, kız arkadaşına kedi hediye etmek için araştırma yapmaya başladı. Bir alışveriş sitesinde 600 liraya satılan kedi için 400 liraya anlaştı ancak kız arkadaşından ayrılınca kediyi almaktan vazgeçti. Sonrasında hayatının kabusa döndüğünü söyleyen Zeybekoğlu, “19 Nisan 2016 günü bir internet sitesinden istediğim gibi bir kedi buldum ve iletişime geçtim. Bana kendisinin öğretmen olduğunu söyleyen kişi ile 400 liraya anlaştık. Ancak ben kendisine ‘200 lirasını hemen göndereyim, kalanını da kediyi teslim alınca göndereyim’ dedim. O kişi de bana ‘Ben sana nasıl güveneceğim, sen bana kimlik bilgilerini ver gerekirse emniyet aracılığı ile ulaşayım’ dedi. Ben de güvenerek kimliğimin önlü arkalı fotoğrafını çekip yolladım. Para yatırmak için dışarı çıktığımda, kız arkadaşımla telefonla tartıştık” şeklinde konuştu.

Kız arkadaşıyla ayrılınca kediyi almaktan vazgeçen Oğuzhan Zeybekoğlu, “Durumu karşı tarafa bildirdim ve helalleştik. Ancak bir süre sonra bir mahkeme kağıdı geldi. İlk defa karakola gittim ve dolandırıcılıkla suçlandığımı öğrendim. Şu ana kadar, Bodrum, Ankara, İzmir, Hakkari, Bursa’dan toplam 6 ayrı dolandırıcılık olayına karışmış gibi görünüyorum. Dolandırdığım iddia edilen kişilerle irtibat kurdum, herkese kedi satmış. Dolandırılanlar, ‘bizim konuştuğumuz sen değilsin, bu ses farklı’ diyorlar ancak ben yasal olarak bu işi yapmakla suçlanıyorum” diye konuştu. Kendi adına 7 ayrı telefon hattı çıkartıldığını tespit ettiğini ve hepsini kapattırdığını söyleyen Zeybekoğlu, “Telefon şirketlerini arayıp benim adıma hat çıkartılmaması için yalvardım ama bunu yapamayacaklarını söylediler. Benim adımı kullanan dolandırıcı alışveriş sitelerinde benim adıma sahte hesaplar da açmış. En son LCD televizyon satıyor gibi ilan vermiş” diyerek yetkililerden yardım talep etti.

Haber Kaynağı: Murat Gürkan
reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam