Nazillili muhtarlar FETÖ kurbanı!

Dolandırıcılar her geçen gün yöntemlerine bir yenisini ekliyor. FETÖ/PDY operasyonlarını fırsat bilen dolandırıcıların kurbanları bu kez Nazillili muhtarlar oldu. İki muhtar toplam 46 bin lirayı dolandırıcılara kaptırdı.

reklam
17 Ağustos 2016 0
reklam

hbrici

Nazilli’de yaşayan Aşağı Örencik Mahalle Muhtarı Haydar Kırbaş (51) ve Yukarı Örencik Mahalle Muhtarı İsmail Aşçı (43) FETÖ operasyonlarında isimlerinin geçtiği gerekçesiyle  dolandırıldı.

NAZİLLİLİ İKİ MUHTAR FETÖ KURBANI
Aşağı Örencik Mahalle Muhtarı Haydar Kırbaş, FETÖ operasyonlarını kullanan dolandırıcıların kurbanlardan biri. Kırbaş, yaşadığı olayı şöyle aktardı: “Sabah saatlerinde tarlada çalışırken telefonum çaldı. Arayan kişi kendisini Jandarma Karakol Komutanı olarak tanıttı. Özel bankada bulunan hesabımın FETÖ /PDY terör örgütünün eline geçtiğini söyledi. Birazdan Cumhuriyet savcısı seni arayacak dedi ve telefonu kapattı”
Kısa süre sonra farklı bir numaradan arandığını söyleyen Kırbaş, “Telefondaki kişi kendisini Cumhuriyet savcısı olarak tanıttı. Paralel Devlet Yapılanması mensubu Ali Tekin isimli şahsı yakaladıklarını, üzerinden benim kimliğim çıktığını, bankadaki hesabımdan parayı çekeceklerini ve yurt dışına kaçacaklarını söylediler. Vali beyin talimatıyla havuz hesabı açtıklarını, mevduat hesabımdaki tüm paraları bana verdikleri hesap numarasına aktarmamı istediler. Bende telaşla Nazilli’ye bankaya geldim. Hesabımdaki tüm parayı bana verdikleri havuz hesabına aktırdım” dedi.
Dolandırıldığını anlayan Kırbaş, karakola giderek şikayetçi oldu. Yapılan araştırmada havuz hesabının H. Y. adına İstanbul’da bir banka şubesinde açıldığı belirlendi. Aynı yöntemle Nazilli’de dolandırılan bir başka kişiyse Yukarı Örencik muhtarı İsmail Aşçı oldu. Aşçı da aynı hesaba parasını aktardıktan sonra dolandırıldığını anladı. Şikayetçi olan her iki muhtar toplam 46 bin lirayı dolandırıcılara kaptırdı.

BU YÖNTEMİ NASIL İŞLETİYORLAR
Kendilerini asker, polis ve savcı olarak tanıtıyorlar. Telefonla kurbanlarını arayarak “Hesabınız terör örgütü FETÖ/PDY şebekesinin eline geçti. Banka hesabınızı boşaltacaklar, onlara operasyon düzenlememiz için bize yardım edin, Vereceğimiz hesaba paranızı aktarın” diyorlar. Korku ve panik sendromu yaşatan dolandırıcılar kurbanlarını, iş adamları ve siyasete yakın kişilerden seçiyor.

HABERİN VİDEOSU :

 

Kaynak: Murat Gürkan
reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam