Nazillili vatandaşlar bezdi!

Nazilli’nin Caddelerinde, sokak ve mahalle aralarında hatta Uzun Çarşıda, yaşanan yüksek sesli ve çevreyi rahatsız eden motosiklet sorunu bitmek bilmiyor.

reklam
25 Ağustos 2016 2
reklam

123

Emre Sarıtekneci / Aydın Haber Ajansı – NAZİLLİ- Nazilli’de emniyet güçlerini tüm önlem ve denetimlerine rağmen, yüksek sesli ve çevreyi tehlikeye sokan motosiklet sorunu bitmek bilmiyor.

Nazilli’de günde ortalama 4,5 sürücüsünün motosiklet kazasıyla yaralanmasına ve hayati tehlike yaşamasına rağmen, kimse ders çıkarmıyor.

Egzozları açık, patlama sesi çıkaran ve kendileriyle çevresini tehlikeye sokan sürücülerden ilçe halkı da bezmiş durumda. Çıkardıkları sesle, çoluk çocuğu korkutan, çevreye rahatsızlık veren ve birçoğunun ehliyetsiz ve plakasız olduğu bilinen motosiklet sürücülerine karşı ilçe halkı isyan noktasına geldi.

Özellikle uzun çarşıda yıllardır esnaflık yapan birçok vatandaş yetkililerden yardım isteyerek bu soruna kısa sürede önlem alınmasını ve kurallara uygun olmayan tüm motosikletlerin toplanması gerektiğin belirtti.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Ali Rıza Toraman

Bu başıbozuklar yüzünden Nazilli yaşanmaz bir yere dönüşmüş. Gün içi veya akşam çocuklarımla gezinmek ve alışveriş için Meşhur Uzun Çarşı ya gidiyorum. Eskiden bisiklet binemediğimiz yolda, geçen motosiklet sayısı insan sayısından fazla, hatta arabalar fink atıyor…. Yazıklar olsun, belediyenin zabıtası mı yok, emniyetin polisi mi?

Ali Rıza Toraman

Dün akşam 22:00 sıralarında Kıbrıs caddesi ile Uzun Çarşı kesişme noktasında bir polis aracı bekliyordu. Polisler araba içinde telefonları ile uğraşırken motosiklet ve arabalar Uzun çarşıda geziyordu…. Polisler dışında herkes huzursuzdu bu durumdan

reklam

reklam