Nazilli’nin gururları ödüllendirildi

Nazilli’de bir iş yerinin tabelasına dolanan Türk bayrağını birbirlerinin üzerine çıkarak düzelten 4 lise öğrencisi, Kaymakam İbrahim Küçük tarafından ödüllendirildi.

13 Haziran 2019 - 13:23 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-NAZİLLİ Nazilli’de 13 Mart Çarşamba günü Altıntaş Mahallesi 133 sokakta bir iş yerinin tabelasına dolanan Türk bayrağını omuz omuza verip birbirlerinin üzerine çıkarak süpürge yardımıyla düzelten 4 lise öğrencisi Kaymakam İbrahim Küçük tarafından ödüllendirildi. Kaymakam Küçük, Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Ayhan Atmaca (18), İsmail Dalfidan (18) Mehmet Akif Ersoy öğrencisi Yunus Emre Turgut (17), Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Halit Gönen’i (16) makamında ağırladı. Duyarlılıkları için öğrencilere teşekkür eden Küçük, 4 arkadaşa saat hediye etti.

SİZLERE İNANIYORUZ
4 arkadaşı yaptığı davranış nedeniyle tebrik eden Kaymakam İbrahim Küçük, “Sizin gibi gençlere inanıyoruz ve güveniyoruz. İnşallah vatana ve millete daha faydalı olursunuz. Etrafınızdaki insanları bayrak konusunda sizin gibi duyarlı davranmaya davet etmenizi bekliyorum” dedi.

İÇİMİZE SİNMEDİ
Ters dönen bayrağın içine sinmediğini belirten Ayhan Atmaca, “Bayrağı ilk ben fark ettim. Bayrağın ters döndüğünü gördüm. Birbirimizin omzuna çıkarak düzeltmeye çalıştık. Başarılı olmayınca esnaftan aldığımız süpürgeyle bayrağı düzelttik. Atalarımızın kan ve canlarını feda ettiği şanlı bayrağımızın dolanmış bir şekilde durmasını istemedik” ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-