Nazilli’nin her köşesinde onlar var!

Dönerin tahtını sallayan, talebin gün geçtikçe arttığı ve Nazilli’de neredeyse üç yıl öncesine kadar sayıları tek tük olan çiğköfteciler artık her yerdeler.

reklam
07 Ekim 2016 0
reklam

img_7972

Yağmur AŞIK/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Kendine has ürünleri ve sebze ağırlıklı sofrasıyla tanınan ege insanın damak tadını değiştiren ve İki buçuk liradan başlayan fiyatlarla satılan çiğköfte, Nazilli’de yaşayanların tercihi haline geldi.

Adına türküler yakılan, Güneydoğunun bu özel menüsü deyim yerindeyse hemen herkesin vazgeçilmezi haline geldi. Özellikle gençlerin severek tükettiği çiğköfte etkinliklerin, toplantıların ve davetlerin aranan lezzeti oldu.

Nazilli’de birkaç yıl öncesine kadar sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen çiğköftecileri şimdi her köşe başında görmek mümkün.

İki yıldır çiğ köftecilik yapan Yavuz Karagöz (35), “bu meslekte önemli olan doğal ürünler kullanmak” diye belirtti. Öğrencilerden talebin fazla olduğunu söyleyen Karagöz, ‘’müşterilerimizden olumlu geri dönüşler alınca mutlu oluyoruz’’ dedi.
Nazilli’de çiğköftecilik yapan Baki Öztoprak(27) ise, gıda sektöründe uzun zamandır çalıştığını fakat çiğköftenin ayrı bir kültür olduğunu söyleyerek, ‘’ülkemiz için korunması gereken bir değerdir’’ dedi. Özellikle Nazilli’de talebin çok fazla olduğunu belirten Öztoprak, ‘’müşterilerimizle aile gibiyiz, onlar bize notlarını yazıyorlar, biz de onları masalardaki camların altında saklıyoruz’’ dedi.

Girişimciler arasında çiğköfte bayii açmanın popüler hale gelmesi ve talebin de fazla olmasıyla artık her köşe başında onları görmek mümkün.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam