Hanımeller iş başında!

Nazilli’de yaşayan 27 yaşındaki Gamze Güzel, bir ilke imza attı. Kadınların huzur ve güven içinde çalışarak bütün işleri yapabileceğini göstermek isteyen Güzel, kendi oto kuaförünü açtı.

reklam
03 Kasım 2016 0
reklam

14963479_1202880223103743_1874081678_o
Yağmur Aşık/ Aydın Haber Ajansı/ NAZİLLİ-
Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir ilk gerçekleşti. “Özgüveni olan kadın her işi başarabilir” ilkesiyle yola çıkan 27 yaşındaki Gamze Güzel, Nazilli’nin merkezinde kendi oto kuaförünü açtı.
Nazilli yeniliklere açık bir ilçe olduğu için işe buradan başladığını belirten Güzel, “Türkiye’de bunun birçok örneği var. Petrol ofislerinde benzin dolduran kadınlar varsa araba yıkayan kadınlar da olabilir” diyerek bu işte ilerlemeyi istediğini ve başka bir şube açmayı hedeflediğini belitti.

NEDEN HANIMELLER?
“Kadınların temizliğinin erkeklerden daha özverili olduğunu düşündüğüm için ismini ‘Hanımeller’ koydum. İnsanların içi rahat etsin istiyorum bu yüzden Hanımeller” diyen Güzel, kadınların birçok konuda erkeklerden daha başarılı olduğuna dikkat çekti.

İlk etapta herkesten çok fazla tepki aldığını, ve kadın olarak bu işi yapamayacağını söyleyenlerin olduğunu ifade eden Güzel, “Biz titizlikle, güzel bir şekilde işimizi yapıyoruz. Sonrasında da herhangi bir olumsuzluk olacağını düşünmüyorum. Müşterilerimden de olumlu tepkiler aldıkça iyi ki yapmışım diye düşünüyorum” dedi.

Bu işe başlamadan önce kadın sürücülerin, oto kuaförlere gidip rahatlıkla araba yıkatamamasından rahatsız olan Güzel, kendi iş yerinde böyle bir sorun yaşamayacakları için ayrıca mutlu olduğunu belirtti.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam