Nazilli’nin örnek İmam’ı!

Anneler Günü ve Kutlu Doğum haftasında yaptığı etkinliklerle kendinden söz ettiren Nazilli Aşağı Yakacık Mahallesi imamı Kazım Yeni Çoban bu seferde Babalar Günün’de gönülleri fethetti.

reklam
21 Haziran 2016 0
reklam

NAZİLLİ'DE GENÇ İMAM GÖNÜLLERİ ALIYOR

Aydın’ın Nazilli ilçesine bağlı Nazilli Aşağı Yakacık (Avra) Mahallesi’nde İmam Hatiplik yapan Kazım Yeniçoban, önem değeri yüksek olan yılın bazı günlerine yaptığı etkinliklerle daha farklı bir anlam katıyor. Yaklaşık dört yıldan bu yana ev ev gezerek Kutlu Doğum Haftası’nda gül, Anneler Günü’nde de kadınlara karanfil dağıtan İmam Yeniçoban, bu yıl da Babalar Günü’nde babaları sevindirdi. Aşağı Yakacık Mahallesi’ndeki bütün evleri ziyaret ederek mahallelinin halini hatırını da soran Yeniçoban, Babalar Günü dolayısıyla da babalara birer çift çorap hediye etti.

 NAZİLLİ'DE GENÇ İMAM GÖNÜLLERİ ALIYOR

“AMACIM DEĞERLİ OLDUKLARINI HİSSETTİRMEK”

Gönül almak için her yıl değişik etkinlikler yaptıklarının altını çizen Nazilli Aşağı Yakacık Mahallesi Cami İmam Hatibi Kazım Yeniçoban, “Her sene Kutlu Doğum Haftası’nda mahallesindeki yaşlıları, hastaları ziyaret ederek peygamberimizin simgesi olan gül dağıttık, bu şekilde peygamberimizin doğumunu bir nebze olsun hatırlatmak ve bilinçlendirmeye gayret ettik.” Dedi.  Dört senedir anneler gününü kutladıklarını belirten Yeniçoban, “Babalar Günü’nde de kahraman babalarımızın Babalar Günü’nü kutlayarak onlara çorap hediye ettik. Kendi çapımda yaptığım bu etkinliklerdeki amaç hem anne ve babalarımızın günlerini kutlamak hem de onların çok değerli olduklarını hissettirmektir. Bu etkinliğimizden mahalle halkı çok memnun olduklarını ifade ettiler. Bu şekilde hem annelerimizin hem de babalarımızın gönüllerini ve hayır dualarını almış oluyoruz. Yüzlerindeki tebessümü artırabildiysek ne mutlu bize” diyerek sözlerini noktaladı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam