Nazilli’ye Hayırlı Olsun

Nazilli’nin kanayan yaralarından biri olan kültür merkezi, 24 yıl sonra kendisini sahiplenecek bir kuruma kavuştu. Bir ara Adnan Menderes Üniversitesi ile Milli Eğitim Bakanlığına devredilmesi gündeme gelen tesis, gençlik ve spor bakanlığına tahsis edildi.

reklam
01 Temmuz 2016 0
reklam

Temeli 1992 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından atılan ve yaklaşık 2 yıl önce tamamlanan Nazilli kültür merkezi, 24 yıl sonra sahibine kavuştu.

Uzun bir süre atıl bekleyen ve adeta çürümeye terk edilen tesis,  bir ara Adnan menderes üniversitesi ile milli eğitim bakanlığına devredilmek istenmesiyle gündeme gelmişti.

Ancak bu kurumlarla yaşanan anlaşmazlıktan sonra devreye giren AK Parti Aydın milletvekili Abdurrahman Öz, kültür merkezinin Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilmesini sağladı.

haberici (5)

Bu konuda bir açıklama yapan Öz, Nazilli’nin kanayan yarası haline gelen kültür merkezinin bundan sonra gençlik merkezi olarak hizmet vereceğini söyleyip şunları kaydetti; “Şimdi arkadaşlar Nazillimizin kanayan yarası olan bu Kültür Merkezi. Ben burayı gezdim hakikaten insanın içi acıyor. Öyle güzel şeyler yapılmış ki. Sahneler, alanlar, salonlar.  Buranın Üniversiteye devredilme işi olmadı. Yapılamadı. En son Gençlik Spor Bakanlığımız devraldı.  Burası Nazilli Gençlik Merkezi olarak Hizmete açılacak. Şu an onun çalışmaları devam ediyor.”

12 bin 500 metre kare kapalı alan içinde tiyatro ve sergi salonlarının yanı sıra konferans, konser alanı, müze ile eğitim odaları bulunan merkez, ses ve ışıklandırma sistemiyle örnek bir tesis olarak gösteriliyor.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam