Nazilli’ye yakışacak!

Aydın’ın ilk Meyve Bahçesi Parkı’nın Nazilli’de açılacağını belirten Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Tamamladığımız bu proje ilçemize çok yakışacak. Burayı cazibe merkezi haline getirecek” dedi.

27 Kasım 2018 - 17:10 0
reklam
reklam

Nazilli Yeşil Mahalle’de 4 bin metrekare alan üzerinde kurulan ve içerisinde 40 çeşit meyve ağacının bulunduğu Meyve Bahçesi Parkı 19 Aralık Çarşamba günü saat 14.00’te açılacak. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın girişimleri ile kurulan park, Aydın’da ilk olma özelliği taşıyor. Çocukların bahçe kültürü ile tanışmasının amaçlandığı park, oturma alanları, oyun grupları ve yeşilliği ile eğitim ve doğayı aynı çatı altında buluşturacak. Meyve Parkı’nda sosyal aktivitelerin de yapılacağı belirtilirken, çocuklar daha önce görmedikleri ürünleri ‘Meyve Parkı’ ile tanıma fırsatı bulacak.

NAZİLLİ’YE ÇOK YAKIŞACAK
Alanda şehir dışından gelen ziyaretçilerin de ilçede yetişen meyveleri tek bir alanda görme imkanı sağlanacak. 40 çeşit meyvenin yetiştirileceği parkın açılışına tüm Nazilli halkını davet eden Başkan Alıcık, “Dağlarından yağ, ovalarından bal akan, uzun yaşam şehri Nazillimiz’in tanıtımını sağlayacak, eğitici, öğretici nitelikteki parkımız tamamlandı. Türkiye’de tüketilen ürünlerin en kalitelisi Nazillimiz’de yetiştiriliyor. Rekoltesi yüksek ve doğal ürünlerin ‘uzun yaşam sırrı’ olduğu artık tüm dünya tarafından kabul edildi. Uzun yaşamda markalaşan Nazillimiz’e yakışır bir proje oldu. Ekip arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam