Nazilli’ye yapılacak dev yatırıma “ret” oyu verdiler

Aydın Büyükşehir Belediyesinin Nazilli’ye yapmayı planladığı 48 milyon TL’lik dev yatırım, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin engeline takıldı. Tamamlandığında 360 bin kişiye hizmet verecek 100 bin metreküp kapasiteli su deposunun yapımı, tüm engellemelere rağmen CHP’li üyelerin oylarıyla meclisten geçti.

reklam
17 Haziran 2016 0
reklam

123

Aydın Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı, Nazilli’ye yapılması düşünülen “dev yatırım”a ret oyu veren AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin yaşattığı şaşkınlığa ev sahipliği yaptı.

Artan nüfusuyla birlikte ihtiyaca cevap veremeyen mevcut su depolarının yerine yapılması düşünülen ve toplamda 48 milyona mal olması beklenen 100 bin metreküp kapasiteli yeni su deposu, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin engeline takıldı.

Özellikle yaz aylarında kesintisiz su ihtiyacını karşılaması beklenen ve 360 bin kişiye hizmet verecek su deposunun yapımına “hayır” oyu kullanan AK Parti ve MHP’li üyelerin bu tavrı, başta salonda bulunan izleyiciler ve basın mensuplarının şaşkınlığına neden oldu.

 

Aydın Büyükşehir Belediyesinin Nazilli’ye yapmayı düşündüğü dev yatırıma ret oyu verilmesini siyasi kıskançlık olarak değerlendiren salondaki izleyiciler, yaşananların açıkça halk düşmanlığı olduğunu savundu.

 

YATIRIM KARARI MECLİSTEN GEÇTİ

AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin karşı çıkmasına rağmen, CHP’li üyelerin oylarıyla yatırım kararı alınan 48 milyonluk dev yatırım için, önümüzdeki günlerde Nazilli’nin ihtiyacı olan su deposunun yapımına başlanması öngörülüyor.

 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talebi üzerine meclis gündemine gelen ve AK Parti ile MHP’li üyelerin ret oyu verdiği projenin Nazilli’ye büyük rahatlık sağlayacağını kaydeden ilçe sakinleri ise, “bile bile hizmete ret oyu vermek siyasi hınç ile hareket etmektir. AK Parti ve MHP’li meclis üyelerini kınıyoruz. Aydın böyle meclis üyelerini hak etmiyor. Yazıklar olsun” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam