Nazilli’yi heyecanlandıran müjde!

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Nazilli’ye üniversite için çalışmalara başladıklarını belirterek “Doğduğumuz topraklara borcumuzu ödemek için var gücümüzle çalışacağız. Aydın’a ikinci üniversite üzerinde özellikle durup konunun takipçisi olacağım” dedi.

28 Mayıs 2018 - 13:32 3
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın’a ADÜ’den bağımsız ikinci bir üniversite açılması için çalışma başlattığını söyledi. Savaş, bu üniversitenin Nazilli’de açılması için gerekli makamlara rapor sunduğunu müjdeledi.
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın sık sık gündeme getirdiği Nazilli’ye açılacak bağımsız bir üniversite projesine iktidar kanadından da destek geldi.
AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın’a ikinci bir üniversite açılması çalışma başlattığını söyledi.

“İHTİYAÇ VAR”
Aydın’da artık ikinci bir üniversiteye ihtiyaç duyulduğunu belirten Mustafa Savaş, “7 aydan bu yana bu proje üzerinde çalışıyorum. İkinci bir üniversitenin kurulabilmesi için öğrenci sayısının 60 binden fazla olması lazım. Bugün Adnan Menderes Üniversitesi’nin öğrenci sayısı 60 bine yaklaştı. İkinci bir üniversiteye ihtiyaç var” dedi.

“NAZİLLİ’DE KURULMASI İÇİN RAPOR SUNDUM”
Yeni üniversitenin Nazilli’de kurulması için rapor hazırladığını söyleyen Savaş, “Bu raporu Yükseköğrenim Kurumu’na, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Tarım Bakanımıza verdim. Konun

detaylarını daha sonraki günlerde paylaşacağım” ifadelerini kullandı.
“KONUN ÖZELLİKLE ÜZERİNDE DURACAĞIM”Savaş, amaçlarının Aydın’ı kalkındırmak olduğunu vurgulayarak “Doğduğumuz topraklara borcumuzu ödemek için var gücümüzle çalışacağız. İkinci üniversite konusu çok önemli. Bunun üzerinde özellikle durup konunun takipçisi olacağım” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

YAVUZ

VALLAHİ DE BİLLAHİDE DE ÇOK HEYECANLANDIK

Yok artık

Biride çıkıp demiyor ki “fabrika kuruyoruz”… Varsa yoksa üniversite. Diplomalı işsizler cogaltacaklar.

Fakir bayburt

Cok isabetli olmuş, işyeri, fabrika yerine üniversite acmak, çünkü Nazilli’de heryer işyeri fabrika ama çalışacak genc insanlar yok.

reklam

reklam

reklam

reklam
escort