Nazilli’yi yeşertecek proje!

Aydın’da bir ilk ve Türkiye’ye de örnek olan yaklaşık 4 bin metrekare alanda yapımına başlanan Meyve Bitkileri Parkı Projesi, Nazilli Yeşil Mahalle 721 sokak üzerinde tüm hızıyla devam ediyor.

11 Eylül 2018 - 12:47 0
reklam

Mehmet Çalık/Manşet Aydın-NAZİLLİ- Meyve Bitkileri Parkı’nda incelemelerde bulunan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, parkın kısa sürede tamamlanacağını müjdeledi.

Yeşil mahalle 721 sokak üzerinde bulunan parkın ağaçlarının özenle yetiştirildiğini vurgulayan Başkan Alıcık, “Parkımız yaklaşık 4 bin metrekare alan üzerine kuruldu. Kestaneden incire, şeftaliden bademe, iğdeden cevize toplam 40 çeşit meyve belediyemiz personelleri tarafından büyük bir özenle yetiştiriliyor. İlçemizde yetişen meyvelerin tümünün üretiminin yapılacağı parkın hemen yan kısmına eklenecek olan oturma alanları, oyun grupları ve yeşil alan ile aile, çocuk ve sağlık kavramlarını aynı çatı altında toplamış olacağız” dedi.
Türkiye’nin en kaliteli ürünlerinin Nazilli bölgesinde yetiştirildiğine dikkat çeken Başkan Alıcık, “Uzun yaşam alanında markalaşan ilçemizin bu anlamda örnek olması gerekiyor. Bu projede amacımız çocuklarımızın ve ilçemize dışarıdan gelen vatandaşların tükettikleri meyvelerin nasıl yetiştiğini görmeleri ve yerinde öğrenmeleri. Bu anlamda faydalı bir proje olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-