“Neden CHP logosu yok?”

Cumhur İttifakı Aydın BŞB Başkan adayı Savaş, Çerçioğlu’nun seçim afişlerinde CHP logosunu kullanmayarak paralarını belediye bütçesinden verdiğini ima ederek “Bizler gerekçesini biliyoruz ama belediye başkanından bununla ilgili açıklama bekliyoruz” dedi.

17 Mart 2019 - 16:48 0
reklam
reklam

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, CHP’li Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’na seçim afişlerinde neden CHP logosu kullanmadığını sordu.

AK Parti ve MHP teşkilatlarıyla bir araya geldiği toplantıda Çerçioğlu’nun yaptığı işin, sosyal belediyecilik adı altında erzak dağıtmak ve billboardlara fotoğraflarını koydurmaktan başka bir şey olmadığını söyleyen Mustafa Savaş, “Vatandaş ekmek almaya gidiyor, o büfelerin önünde fotoğrafı var. Kıyma almaya gidiyor, Ege Et büfelerinin önünde fotoğrafı var. Oralar sanki seçim ofisi. Her tarafta fotoğrafı var” ifadelerini kullandı.

SEÇİM MASRAFLARI BELEDİYEDEN

Mustafa Savaş, Çerçioğlu’nun bu seçim afişlerinde CHP amblem ve logosunu kullanmadığına da dikkat çekti. Parti logosu kullanılmayan seçim afişlerinin paralarının belediye bütçesinden verildiğini ima eden Savaş, “Bizler gerekçesini biliyoruz ama belediye başkanından bununla ilgili açıklama bekliyoruz. Neden o afişlerde mensubu olduğun Cumhuriyet Halk Partisi’nin amblemi yok. Buradan CHP’ye gönül vermiş hemşerilerime sesleniyorum. Partinizin amblemini kullanmıyor. Sorun bakalım neden kullanmıyor?” dedi.

ELLERİ VATANDAŞIN CEBİNDE

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, 2009 yılında Çerçioğlu’nun belediye başkanı adayı iken 133 tane proje açıkladığını ve bu projelerden sadece 13 tanesini gerçekleştirdiğini de dile getirdi. Savaş, “Millet artık gerçekleri gördü. Bunların tek derdi, esnafı ve vatandaşı kandırmak, kazanç kapısı olarak görmek. Sürekli elleri vatandaşın ve esnafın cebinde. 31 Mart akşamı karnesini verip evine göndereceğiz. Sınıfta kaldı. Sandıkta bunun hesabını verecek” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam