NİHAYET YAPILDI

Daha önce defalarca ertelenen Aydın-Denizli otoyol ihalesinde mutlu son

27 Kasım 2018 - 19:08 0
reklam
reklam

Erdal Savaş/Manşet Aydın-EFELER AK Parti Aydın Milletvekili Savaş, yılan hikayesine dönen Aydın-Denizli Otoyolu’nun ihalesinin gerçekleştirildiğini müjdelerken, “Yaklaşık 7 milyar TL’lik yatırım geliyor. Proje 3 senede tamamlanacak inşallah” yorumunu yaptı

Yıllardır beklenen ancak bir türlü yapımına başlanamayan Aydın-Denizli Otoyolu Projesi’nin ihalesi gerçekleştirildi. AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, bu ihale ile AK Parti tarafından kente verilen büyük bir sözün daha hayata geçirildiğini dile getirdi. İhalesi yapılan kesimin İzmir’den Antalya’ya (Alanya) kadar kesintisiz ulaşım sağlayacak otoyolun 154 kilometrelik ikinci etabını kapsadığını belirten Mustafa Savaş, “Aydın-Denizli Otoyolu ile sonraki etaplarda ihalesi yapılacak Denizli-Burdur ve Burdur-Antalya otoyollarının tamamlanmasıyla İzmir-Antalya hattındaki 580 kilometrelik devlet yolunda 6-7 saat süren seyahat, 440 kilometrelik otoyolla 3-3,5 saate inecek. Bu sayede iki turizm kenti birbirine bağlanacak” dedi.
YATIRIMLAR ARTARAK SÜRECEK
Aydın-Denizli Otoyolu Projesi’nin, iki kenti birbirine bağlamanın yanında, Pamukkale, Efes antik kentleri gibi önemli turizm merkezlerine de ulaşımı kolaylaştıracağına dikkat çeken Mustafa Savaş, “Ege Bölgesi’ndeki turizm, tarım ve ticaret bölgelerine güvenli ve konforlu şekilde kara yoluyla ulaşım sağlanacak. AK Parti iktidarımızın Aydın’a yatırımları artarak devam edecek. 7 milyar TL’lik bir yatırım olacak ve inşallah 3 senede tamamlanacak. Vatandaşlarımızın desteği en büyük gücümüz. Yeni otoyol projemizin Aydın’a ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu. Karayolları Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ihaleye Özgün İnşaat Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti. iş ortaklığı ile Bergiz İnşaat AŞ ve Arda Müh. San. ve Tic. AŞ. teklif verdi. Dökümanların ayrıntılı incelenmesi sonucunda ihaleyi kimin aldığı açıklanacak.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam