NTO Başkanı İstihdam seferberliğine katıldı

İstihdamın arttırılması için yapılması gereken çalışmaların tartışıldığı toplantı TOBB’un Ankara’daki merkezinde gerçekleştirildi. Pek çok bakanın iştirak etiği toplantıda Nazilli’yi Nuri Arslan temsil etti.

06 Mart 2019 - 13:14 0
reklam

İstihdam Seferberliği 2019 adı altında düzenlenen toplantı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB’un ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra iş dünyasını temsilen oda ve borsa başkanları katıldı.

‘BURADA İŞ VAR’
İşsizliğin sorun olmaktan çıkartılması ve istihdamın artırılması için düzenledikleri İstihdam Seferberliği 2019 toplantısını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla yaptıklarını belirten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, açılış konuşmasında, konu hakkında Bakan Selçuk ve Bakan Albayrak ile bir araya gelip çalıştıklarını söyledi.
Sloganlarını ‘Burası Türkiye Burada İş Var’ diye belirlediklerini ifade eden Hisarcıklıoğlu, TOBB, sektör meclisleriyle birlikte odalar-borsalar olarak bu kampanyayı 81 ilde ve 160 ilçede en yaygın şekilde tanıtacak ve en geniş katılımın sağlanması için çalışacaklarını bildirdi.

ARSLAN GÖRÜŞLERİNİ İLETTİ
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise yaptığı konuşmada ülke ekonomisinin son 16 yılda hızlı bir büyüme eğilimi gösterdiğini Türkiye’nin 16 yılda 3,5 kat büyüdüğünü vurguladı.
Bölgemizi temsilen toplantıya iştirak eden Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması ile ilgili odanın görüşlerini dosya halinde TOBB Başkanına verdiklerini belirtti. Arslan, hükümet ve iş dünyasının önlerindeki en büyük meselenin işsizlikle mücadele olduğunu, bunun için de reel sektörün el ele vererek çalışması gerektiğini söyledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-