NTO’dan vekil adaylarına güçbirliği çağrısı

Nazilli Ticaret Odası (NTO) başkanlığında 3 yıl önce başlatılan ‘Güç Birliği’ toplantılarında belirlenen 25 sorun, milletvekili adaylarına rapor halinde sunularak şehrin sorunlarına sahip çıkılması talep edilecek.

23 Mayıs 2018 - 10:42 0
reklam

Kudret Can / Manşet Aydın- NAZİLLİ-  Erken seçimlerde aday gösterilen milletvekillerini, Nazilli Ticaret Odası (NTO) üyeleriyle buluşturmayı planladıklarını açıklayan NTO Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, “Seçimlerde aday gösterilen siyasetçileri odamızda ağırlayarak kentin sorunlara vakıf olan ya da olmayan siyasetçilerimizi bilgilendirmek istiyor aynı zamanda da kendilerinin projelerini de dinlemek istiyoruz” dedi.

25 MADDELİK RAPOR
Güç Birliği toplantılarında sorunlar raporu hazırladıklarını söyleyen NTO Başkanı Arslan, “2015 yılında başlattığımız ve 15 Temmuz hain darbe girişimi nedeniyle ara verilen Güç Birliği toplantılarını yeniden başlattık. Nazilli başta olmak üzere Buharkent, Kuyucak, Karacasu, Bozdoğan, Yenipazar ve Sultanhisar ilçelerinin ekonomisinin daha ileriye gitmesini sağlamak amacıyla tespit ettiğimiz 25 sorunun yer aldığı raporu, seçim sürecinde yapılan çalışmalarla netleştirdik. Bu raporu Cumhur ve Millet ittifakı başta olmak üzere siyasi partilerin milletvekili adaylarına sunacağız. Hedefimiz sorumluluk sahalarımızdaki ilçelerin gelişmesi” dedi.

SİYASETÇİLER, TİCARET ERBAPLARIYLA BULUŞACAK
Gerçekleştirilecek toplantılarda siyasi partilerin adaylarına, bürokratik engellerin aşılması ve ilçelere yatırımın sağlanmasına vesile olmaları çağırısı yapacaklarını belirten Başkan Arslan, “Hedefimiz hem hazırladığımız sorunları dile getirdiğimiz raporları sayın vekil adaylarına sunmak hem de üyelerimizle kendilerini buluşturmak. Bizim amacımız sayın milletvekillerinin Nazilli ve sorumluluğundaki bölgelerin ekonomisine yön veren ticaret erbaplarıyla buluşturmaktır. Burada sayın vekil adaylarımız, oda üyelerimize projelerini ve bölgeyle ilgili bildikleri sorunları anlatma şansı vererek eşit ortamda, eşit mesafede destek olmaktır. Üyelerimizin ve bölge ekonomimizin kalkınması için kendileriyle görüşmeler yaparak, kısa süre içerisinde odamız konferans salonunda üyelerimizle birebir buluşmalarını sağlayacağız.” diye konuştu.

‘BİRLİKTEN GÜÇ DOĞACAK’
Nazilli ekonomisinin her geçen gün kan kaybettiğini ve seçimler sonrasında acil tedbir alınması gerektiğini söyleyen Arslan, “Nazilli’nin acil çözüm bekleyen konularının milletvekilleri tarafından takip edilmesini ve sorunların çözümlenmesinde etkin rol oynamalarını talep etti. Özellikle 1/100 binlik imar planı, ihtisas organize sanayi ve yatırımcının önünü açacak yeni organize sanayi alanlarının acilen çözüme kavuşması lazım. Seçilecek milletvekillerimiz ile gelecek dört yılda maksimum verimli halde çalışmak zorundayız. Birlikten güç doğacaktır. Projelerimiz hayata geçemeyecek zor projeler değil. Biz kolay ve verimli projeler yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort