O eksi halinden eser yok şimdi!

Nazilli’de hava sıcaklarının 43 dereceye ulaşması cadde ve sokakların boş kalmasına sebep oldu. Hafta sonları oldukça hareketli olan ve vatandaşların alışveriş yapmak için gezdiği Uzun Çarşı’da deyim yerindeyse in cip top atıyor.

reklam
18 Haziran 2016 0
reklam

123

Emre Sarıtekneci/ Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Nazilli’de Ramazan ayı ve aşırı sıcaklar nedeniyle vatandaşların evlerinden çıkmaması ilginç görüntülere neden oldu. Sıcaklıklar Nazilli’nin en hareketli noktalarında da kendini hissettirdi. Özellikle öğle saatlerinde Nazilli Uzun Çarşı’da kimsenin olmaması esnafları da olumsuz yönde etkiledi. Hava sıcaklığının 43 derece olmasıyla birlikte vatandaşlar vakitlerini daha çok evlerinde, serin ortamlarda, parklarda, ya da klimalı mekânlarda geçirmeyi tercih ediyor. Geçtiğimiz gün meteorolojinin yaptığı açıklamada hava sıcaklığının 43 derece seviyesinde seyredeceği konusunda uyarıda bulunan yetkiler, aşırı sıcakların Perşembe gününe kadar yüksek seviyelerde devam edeceğini tekrarladı.

 

Uzun Çarşı esnafları hafta sonunu babalar günü olmasıyla haraketliliğin iftardan sonra başlayacağını umut ederek “Ramazan ayının, aşırı sıcaklıklara denk gelmesi bizleri de doğrudan etkiledi. Akşam saatlerine kadar Uzun Çarşıda neredeyse kimseyi göremiyoruz. Bu hafta sonu babalar günü, birçok vatandaş babalar günü için alışveriş yapmayı akşam saatlerinde tercih ediyor.” şeklinde konuştu.

IMG_4921
Öte yandan İsabeyli’de açılan alışveriş merkezinin de uzun çarşının boş kalmasında etkili olduğu esnaflar arasında konuşuluyor. Alışveriş merkezindeki mekânların ferah ve serin olması birçok vatandaşın günün büyük bir bölümünü orada geçirmesine sebep oluyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam