O iddiaya yanıt gecikmedi

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın Efeler Kent Konseyi yönetiminin 15 ayda 456 bin TL harcadığı iddiasına eski başkan Tuncay Erdemir’den yanıt geldi. Erdemir, Atay’ın bu iddialarının asılsız olduğunu, kamuoyuna gerekli açıklama en kısa sürede yapılacağını söyledi.

13 Haziran 2019 - 15:11 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın-EFELER- Efeler Kent Konseyi’nin genel kurul toplantısında Belediye Başkanı Fatih Atay, bir önceki dönem konsey yönetiminin 15 ayda 456 bin TL harcama yaptığını iddia etmişti.
Atay’ın iddialarına cevap veren bir önceki dönem Kent Konseyi Başkanı Tuncay Erdemir, “Ben Fatih Atay ile polemiğe girmek istemiyorum. Kent konseyi ve yürütme kurulu olarak bir basın açıklaması yapacağız. Bu iddialar doğru değil. Kent konseylerinin harcama yetkisi yoktur. Belediyeler ancak harcar. Kent konseyinin harcama yapması hukuken mümkün değil. Fatih bey hukukçu olmasına rağmen söylediği sözlerin kent konseyiyle hiçbir ilgisi yoktur. Kent konseylerin bütçesi yoktur zaten. Bu iddialar asılsızdır. Kamuoyuna ayrıntısıyla bir açıklama yapacağız en kısa sürede. Vatandaşlarımızın yanlış bilgilendirilmesi bizi üzdü. Benimle birlikte 13 kişi açıklamamızı yapacağız” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-