O Koltuğa Oturan Ölüyor

Aydın’ın İncirliova İlçesi’nde daha önce belde belediyesi olan Acarlar da belediye başkanlığı yapan 5 kişi başkanlık koltuğunda öldü. İncirliova’ya bağlı belde iken, mahalle olan Acarlar’da meclis üyesi olan Cevdet Şentürk de o koltuğa oturdu. Ancak 2 yıl sonra akciğer kanserinden yaşamını yitirdi. Şentürk, bu koltukta ölen 6’ıncı isim oldu.

reklam
07 Haziran 2016 0
reklam

İncirliova Belediye Meclis üyesi MHP’li Cevdet Şentürk, beldenin mahalle olmasının ardından Acarlar da koordinatörlük görevini yürütmeye başladı.

AYNI BİNA AYNI KOLTUK

Belde belediyesi kapatılmış olmasına karşın, binası ve başkanlık makamı aynen kullanılmaya devam etti. Halk arasında ‘lanetli’ olarak kabul edilen makama ve koltuğa koordinatör olarak iki yılı aşkın oturan Şentürk’ün de kaderi arkadaşları ile aynı oldu. Şentürk, akciğer kanserine yakalandı. Uzun süredir hastalıkla mücadele eden Şentürk, tedavi altında tutulduğu İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Şentürk’ün ölümü Acarlar’ı ve yakınlarını yasa boğdu.

b8033684-2459-4e10-af89-8418183275ad

Evli, üç çocuk babası Şentürk’ün cenazesi bugün öğlen Acarlar Merkez Camisi’ne, oradan da belediye eski binası önüne getirildi. Kılınan namazının ardından Şentürk’ün bir süre omuzlarda taşınan cenazesi, Acarlar Mezarlığı’nda toprağa verildi.

BU KOLTUK UĞURSUZ

Beldeden mahalleye dönen Acarlar’ da ki makamda ilk ilen başkan 1994 yılında ANAP’lı Durmuş Ali Akcan oldu. Akcan, göreve başladıktan bir hafta sonra hayatını kaybetti.3 dönem belediye başkanı seçilen Belediye Başkanı AK Partili 71 yaşındaki Yunus Şentürk de uzun süreden bu yana tedavi gördüğü kanser rahatsızlığı yüzünden hayatını kaybetti. Başkan Şentürk’ün ölümünün ardından mecliste yapılan seçimde AK Partili 49 yaşındaki Adnan Yıldız başkanlığa seçildi. Görevi başında kalbine yenilen Yıldız, belediye başkanlığı görevini ancak 7 ay sürdürebildi. Yıldız’ın ardından belediye meclisi üyeleri tarafından vekaleten göreve seçilen CHP’li, Celal Kaymak da, koltuğa oturduktan bir müddet sonra kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Kaymak’ın ardından göreve seçilen AK Partili Cafer Yıldırım da kalp krizinden ölünce belde halkı, koltuğun uğursuz olduğuna inanmaya başladı

f2b1f4d4-fd66-46b6-885e-a03b23cba804

Şentürk, daha önce dört belediye başkanının ölmesi nedeniyle, halk arasında “lanetli” olarak nitelendirilen koltukta yaşamını yitiren altıncı isim oldu.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam