O paylaşıma tepki geldi!

Genel merkez kararıyla istifası alındıktan sonra kendisine ait sosyal medya hesabından ‘nerede kalmıştık. Tekrar başlıyoruz’ şeklinde yorumda bulunan AK Parti Nazilli ilçe eski başkanı İmran Acar’ın bu paylaşımı ses getirdi.

reklam
04 Ekim 2016 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-AK Parti genel merkezinin kararı doğrultusunda yönetim kurulu üyeleriyle birlikte istifası alınan Nazilli ilçe eski başkanı İmran Acar’ın kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı bir yorum, farklı tepkileri beraberinde getirdi.

metin-bulut

AK Parti Elazığ milletvekili ve Aydın İl Koordinatörü Metin Bulut ve Aydın milletvekili Abdurrahman Öz, ilçe başkanı olmak isteyenlerin adaylık için müracaat etmekten kaçınmamaları gerektiğinin altını çizerken, İl Başkanı Ömer Özmen ise İmran Acar’ın paylaşımıyla ilgili net ifadelerden kaçındı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Aydın İl Koordinatörü Elazığ milletvekili Metin Bulut, ilçe başkan adayı olmak isteyenlerin bu paylaşımdan etkilenmemesi gerektiğini, yapılacak mülakatlar neticesinde genel merkeze üç ya da dört adayın davet edileceğini belirterek şunları söyledi; “Üç ya da dört tane aday genel merkeze davet edilecek. Onların içinden bir tanesi olacak. Atandıktan sonra da yine ilçe yönetim kurulu temayülde bulunacak.  İmran Acar’ın yaptığı paylaşım kendisiyle alakalı. Yeniden başlıyoruz sözünü Adalet ve Kalkınma Partisi olarak yeniden başlıyoruz diye düşünmek lazım.”

abdurrahman-oz

ABDURRAHMAN ÖZ; “ SÜREÇ DEVAM EDİYOR”

Nazilli ilçe başkan adayı olmak isteyenlerin görüşlerini açık yüreklilikle ortaya koymalarını isteyen Aydın milletvekili Abdurrahman Öz ise, genel merkezin alacağı her kararın arkasında duracağını belirtti.

Gerçekleşecek mülakatlar sonucunda belirlenecek ilçe başkanının arkasında duracağını kaydeden Öz, “Aday olmak isteyen arkadaşlar çıksınlar. Görüşlerini açık yüreklilikle dile getirsinler. Zaten koordinatör milletvekili il başkanı bir mülakat yapacak.  Onun neticesine göre bizlerde görüşümüzü genel merkeze bildireceğiz ve genel merkezimizin atayacağı adayla birlikte çalışacağız. Genel başkanımızın atayacağı aday bizim ilçe başkanımızdır. Şuan için atanmış biri yoktur.  Şuan süreç devam ediyor, aday olmak isteyenler gönül rahatlığıyla, cesaretle aday olduğunu belirtsinler” diyerek AK Parti’ye duyulan ilginin artarak büyüdüğünü belirtti.

omer-ozmen

SİYASET MÜCADELE İSTER

Nazilli’de yaşanan başkanlık yarışı hakkında konuşan İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti’de ilçe başkanı tespit esaslarının belli olduğunu, il koordinatörü milletvekilinin Çarşamba ya da Perşembe günü gelerek adaylarla yüz yüze görüşeceğini söyledi.

İmran Acar’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım hakkında yöneltilen bir soruyu cevaplayan Özmen, “Yani neticede bu paylaşımı İmran Bey’in ne niyetle yaptığını bilemem, niyet okuyamam. Bu konuyla ilgili kendisiyle görüşmedim ve olayı ilçe başkan şeyi olarak da algılamadım. Yeni bir haftaya başladık, bir görevimiz olmasa da hayat devam ediyor. Ben olayı ilçe başkanlığının ilanı gibi algılamadım. Kimsenin paylaşımının doğruluğunun ya da yanlışlığının takdirini yapmam” dedi.

Ömer Özmen son olarak, siyasetin doğasında mücadele yattığını belirterek açıklamasını şu sözlerle tamamladı; “İl Koordinatörümüz Çarşamba ya da Perşembe günü ilçemize gelecek. İlçe başkanına aday olmak herkesle görüşecek.”

 

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam