O profesör özür diledi!

Osmanlı’yı barbarlıkla suçlayan profesörden özür mesajı geldi. Yaptığı paylaşımla ülke gündemini meşgul eden ve büyük tepkiler alan Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu, hakkında soruşturma açılmasının ardından paylaşımı dolayısıyla kamuoyundan özür diledi.

reklam
01 Haziran 2016 0
reklam

123

İstanbul’un fethi dolayısıyla sosyal paylaşım sitesinde mesaj yayınlayan ve bu mesajında adeta Osmanlı’ya nefret kusan Profesör Dr. Erbay Bardakçıoğlu, olaydan hemen sonra gelen tepkiler nedeniyle önce mesajını sildi, ardından da sosyal paylaşım sitesi hesabını kapattı. Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu, bugün ilk kez açıklama yaptı. Görevinden alınmasının ardından yaptığı açıklamada hem manevi değerlerini kırdığı insanlardan hem adını kirlettiği Adnan Menderes Üniversitesi’nden hem de Türk Milletinden özür diledi.

“TÜRK MİLLETİ ÖNÜNDE ÖZÜR DİLİYORUM”

Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Zootekni Anabilim Dalı Akademisyeni Prof. Dr. H. Erbay Bardakçıoğlu imzası ile yaptığı açıklamada, “Facebook’ta paylaştığım kendi fikrim olmayan çirkin ve yanlış bir ifadeden dolayı üzüntü duyuyor, manevi değerlerini kırdığım insanlardan ve üniversitemden, Yüce Türk Milleti önünde özür diliyorum.” ifadelerine yer verdi. Prof. Bardakçıoğlu yaşadığı sıkıntı ve mahcubiyetten dolayı fotoğraf ve görüntüsünün çekilmesini de istemedi.

GÖREVDEN ALINMIŞTI

Profesör Erbay Bardakçıoğlu 29 Mayıs 2016 günü saat 12:11’de “Bugün muhteşem bir uygarlık olan Doğu Roma İmparatorluğu’nun başkenti Konstantinopolis’in barbar ve bağnaz bir kabile tarafından işgalinin yıldönümü” şeklinde paylaşımda bulunmuş ve bu paylaşımı nedeniyle yoğun tepki gördüğü için görevinden alınmıştı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam