O Terörist Kız Teslim Oldu

Vasiyet mektubu yazdı, babası ‘Teslim Ol’ çağrısı yaptı. Ve o terörist kız teslim oldu. Terörist, savcının izniyle anne ve babasıyla görüştü.

reklam
25 Mayıs 2016 0
reklam

Mardin’in Nusaybin ilçesinde, ailesine yazdığı vasiyet mektubu bulunan kadın terörist teslim oldu. 15 Mayıs 2016 tarihinde güvenlik güçleri tarafından Nusaybin’de yapılan operasyonda teröristlere ait yedi adet sırt çantası ele geçirilmişti.

43265_1651641

Söz konusu çantalarda Zehra K. isimli bayan teröriste ait ajandada yazılmış vasiyet niteliğinde bir mektup bulunmuştu. Zehra K. mektupta ailesine, “Size iyi bir evlat olamadım, size kızdık dağa çıktık, ne kadar acı çekiyorum, ne kadar yanıyor yüreğim. Bir insan için sizi arkamda bırakıp terk ettim, keşke size layık bir evlat olsaydım, elveda. Ne bileyim anlık bir öfke ve kin bizi ne hale soktu” notunu yazmıştı.

1660985

Zehra K. kardeşlerine ise şunları yazmıştı: “Ramazan kardeşim; özellikle sana yazıyorum. Ben öldükten sonra sakın katılım yapma, ben bir dava üzerine katılım yapmadım. Bu hayattan sıkıldığım için katıldım. Beni bu hale getiren örgüttür. Hepimiz de bir piyonuz, senden isteğim odur ki bu örgütün içine asla katılma.”

46012_abbvbv

Zehra K. isimli teröristin yazdığı vasiyet niteliğindeki mektup, güvenlik güçleri tarafından oluşturulan heyetçe ailesine teslim edilmişti. Babası, “Devlet devlettir, başımızın tacıdır. Devlete karşı gelinmez. Teslim ol kızım ” diyerek kızına mesaj vermişti.

456x333_460a3a33-a1c7-40aa-ac05-1acf41611cc3

Dün Nusaybin’de 25 terörist güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu. Teslim olan teröristlerin arasında adı geçen Zehra K.’nın da olduğunun tespit edilmesi üzerine ailesine haber verildi. Savcılık müsaadesi ile anne ve babası, tahsis edilen bir odada kızları Zehra K. ile görüştü.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam