Oda başkanından hayati uyarılar

Aydın’da yaz mevsiminin kendini hissettirmesiyle başlayan aşırı sıcaklar ile trafik kazlarında artış yaşandığına dikkat çeken Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç araç sürücülerini trafikte dikkatli olmaları hususunda uyardı.

14 Haziran 2019 - 10:09 0
reklam

Yaz mevsiminin kendini hissettirmesiyle aşırısı sıcaklar da etkisini göstermeye başladı. Bu nedenle trafikte oluşabilecek olumsuzluklara karşı Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç’ten hayati uyarılar geldi.

UYKU PROBLEMİNE DİKKAT
Aşırı sıcak havanın araç sürücülerini de olumsuz etkilediğini ifade eden Özmeriç, “Özellikle sıcak havalarda uyku problemleri çok görüldüğünden, yetersiz uyku, bitkinlik, yorgunluk ve sinirlilik halleri meydana gelebilir.” dedi. Uykusuz kalma durumunda yarım saatlik bir molanın yeterli olabileceğine işaret eden Özmeriç,”İnsan sağlığı bütün dünya işlerinden daha önemlidir. Önce sağlığımızı koruyup, sonra yola çıkalım” ifadelerini kullandı.

“STRES HAVA SICAKLIĞIYLA ARTIYOR”
Yapılan araştırmalara göre özellikle tahammülsüzlük ve öfke durumlarının sıcaklıkla beraber arttığına dikkat çeken Özmeriç “Sıcaklarla beraber stresli olma ihtimali de artıyor. Özellikle araç kullanmanın dikkat gerektiren bir iş olduğundan dolayı şoförlerimizin daha duyarlı davranması gerekiyor. Biz şoförler olarak bu tür havalarda daha hoşgörülü davranmak zorundayız. Özellikle bu gibi durumlarda sakin kalabilmemiz çok önemli.” şeklinde konuştu.

Özmeriç sözlerinin devamında vatandaşlardan toplu taşıma araçlarını kullanmalarını tavsiye etti. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-