Oda Borsaları Çinlileri ağırladı

Çin’den gelen ticaret heyeti Aydın Ticaret Borsası ev sahipliğinde Aydın ticaret ve sanayisi ile buluştu. Ziyarette tarım ve sanayide ilişkilerin güçlendirilmesi konuşuldu.

10 Ağustos 2018 - 13:53 0
reklam

Mehmet Çalık / Manşet Aydın- EFELER- Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolos Vekili Ni Xiaojing ve Ticaret Konsolosu Liu Weiguo, Aydın Ticaret Borsası ev sahipliğinde Aydın Ticaret Odası ve Sanayi Odası temsilcileri ile görüştü.

Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolos Vekili Ni Xiaojing iki ülke arasında maden, sanayi, zeytinyağı, incir, kiraz gibi ürünlerde ticari ilişkilerin güçlendirebileceğini ifade etti.
Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Konsolosluğu olarak Aydın’daki odalar ve borsalar ile ticari ilişkileri geliştirme konusundaki niyetini ortaya koyan Xiaojing, Ege ile Çin Halk Cumhuriyetinin ilişkilerini güçlendirmek ve iki ülke arasındaki ticaretin gelişmesini sağlamayı görev bildiğini öte yandan da Aydın için olası işbirliği imkânlarının ekonomik ve ticari fırsatlara dönüştürülmesi adına ellerinden gelen gayreti sunmaya hazır olduklarını ifade etti.
Aydın Ticaret Borsası Başkanı Çin heyetine Özel Gıda Laboratuvarları ve borsa idari kısmını gezdirerek yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-