“Odanın kasasını doldurduk”

Nazilli Ziraat Odası’nda üçüncü dönemi için kolları sıvayan Başkan Necdet İzgü, 8 yıllık görev süresi boyunca odanın kasasını doldurduklarını belirterek, kurumsal olarak çağ atladıklarını söyledi.

12 Mart 2019 - 17:50 1
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Necdet İzgü Nazilli Ziraat Odası’nın geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulunda güven tazeleyerek üçüncü dönemine başladı. Göreve geldiği ilk günden bu yana özverili bir şekilde çalıştığını söyleyen İzgü, “Odaya çağ atlattık. Kasasını doldurduk. Yeni dönemde de yapacaklarımız var” dedi.
2011 yılında bitik bir durumda olan Nazilli Ziraat Odası’nı bölgenin parlayan yıldızı haline getirdiklerini belirten İzgü, “Odayı 160 bin TL borçla devraldık. Göreve geldiğimizde yılda 150-200 arası tahlil yapan bir toprak tahlili ofisi ve yılda yalnızca 700 dönüm pamuk toplayan bir pamuk toplama makinesi vardı. Biz tüm borçları ödedik ve şu anda kasamızda 700 bin lira paramız var. Bunun yanında makinemizi yılda üç bin dönüm pamuk toplar hale getirdik ve toprak tahlil ofisimizin kalite standartlarını yükselttik” diye konuştu.
TARSİM’İ AYDINLI ÇİFTÇİYE HEDİYE ETTİ
Yalnızca Nazilli değil tüm Aydın çiftçisi için çalışmalarının olduğuna dikkat çeken İzgü, “Son olarak yapmış olduğumuz girişimlerle yağmurdan zarar gören inciri TARSİM kapsamında sigortalattık. Böylece zarar gören tüm çiftçilerimiz TARSİM’den zararını karşılayarak bankaya olan borcunu ödeyebilecek duruma getirdik” ifadelerini kullandı.
“YÖRESEL ÜRÜNLER SATIŞA SUNULACAK”
Yeni dönemde odaya çağ atlatacak projeler hazırladıklarını kaydeden İzgü, “İlk hedefimiz Sevindikli Mahallesi Aydın Denizli Karayolu üzerinde bulunan 5 bin metrekarelik araziye yöresel ürünlerin satışının yapılacağı bir dinlenme tesisi yapmak. Şu anda proje Nazilli Belediyesi’nin onayını bekliyor” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Misafir

Başkan ziraat odasının gõrevi kasayı doldurmak değil çiftćinin cebini doldurmaktur

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-