Okul Yönetiminden Şok Uyarı!

Okula iç çamaşırı giymeden öğrenciye büyük şok! Lise son sınıf öğrencisi Kaitlyn Juvik, içine sütyen giymediği için okul yönetimi tarafından uyarıldı.

reklam
07 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Lise son sınıf öğrencisi Kaitlyn Juvik, her gün olduğu gibi okuluna geldi. Ancak okula geldiğinde şok bir uyarı ile karşılaştı.

ÖĞRENCİLER PROTESTO ETTİ

Siyah omzu açık bir tişörtle okula giden genç kız öğretmenleri tarafından azarlandı ve uyarıldı. Okulun diğer öğrencileri bu olaya sessiz kalmadı ve protesto gösterisi düzenledi. Okul yönetimi kızın giyimini kıyafet ihlali olarak nitelerken olayın şahitleri bunun doğru olmadığını söyledi.

a770c102-7f7f-44f4-9457-e9703f415e38

SOSYAL MEDYADAN DESTEK YAĞDI

Okul müdürü Steve Thennis olayın sütyen giymeyle ilgili olmadığını giyim tarzının başkalarını rahatsız ettiğini ileri sürdü. “Öğrencilerimin iç çamaşırını kontrol etmiyorum.” diyen Thennis, “Kadın ya da erkek fark etmez, öğrencilerin uygun kıyafetlerle okula gelmesini istiyoruz.” dedi. Olayın duyulmasının ardından sosyal medya üzerinden genç kıza destek yağdı. Dayanışma için açılan facebook sayfasına dünyanın farklı yerlerinden yüzlerce kişi mesaj attı.

4b752afd-45a0-482a-baa8-0775ae302b6e

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam