Okullarda, sınav tercih danışmanlığı birimleri kurulacak

Aydın’da 2017-2018 eğitim öğretim yılının tamamlanmasının ardından yıl sonu değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu, değişen sınav sisteminde yönlendirici olmak üzere tercih danışmanlık birimlerinin il genelinde kurulmasını istedi.

02 Temmuz 2018 - 11:49 0
reklam

Efeler Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nda Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu Başkanlığı’nda toplanan 17 ilçenin milli eğitim müdür ve yetkilileri 2017-2018 eğitim – öğretim yılını değerlendirdi.

TERCİH BÜROLARI KURULACAK
Aydın’ın ilçeler bazında elde ettiği ilerlemelerin karşılaştırıldığı toplantı hakkında bilgi veren Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, lise ve üniversite girişlerinde değişen sınav ve öğrenci yerleştirme sistemleri hakkında ilçe milli eğitim müdürlüklerinin gerek tercih danışmanlık büroları ve gerekse okullar bazında oluşturulan danışmanlık birimleriyle konuya sahip çıkmasını istedi.

AYDIN’IN BAŞARISI MASAYA YATIRILDI
Öğrencilerin il genelindeki genel merkezi sınavlardaki akademik başarı durumları, Arge birimi tarafından hazırlanarak uygulanan projelerin görüşüldüğü toplantıda, okulların fiziki durumları ve bakım-onarım ihtiyaçları ile bakanlığın yatırım programı kapsamında onaylanarak hayata geçirilen yeni okulların inşaatları gibi konuların istişare edilerek değerlendirildiği de bildirildi. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort