Oltaya bu kez balık takılmadı!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale eden uçak havada arızalanınca denize acil iniş yaptı. Bölgede ünlü simalardan Cemal Kaptan’ın teknesine bağlanan uçak halat yardımıyla Güvercinlik koyuna çekildi.

reklam
16 Ağustos 2016 0
reklam
reklam

123

Güvercinlik Mahallesi Kuyucak mevkiinde çıkan orman yangınına müdahale eden 2 yangın uçağından biri arızalandı. Motoru arızalanan uçak Güvercinlik koyuna acil iniş yapmak zorunda kaldı. Uçağın pilotu yerleşim yerlerine yakın bir yere uçağı indirerek olası bir faciayı önledi.

Cemal Kaptan

Cemal Kaptan

AĞACA BAĞLADILAR

Bölgede tanınan kaptanlardan Cemal Şengezer’in Teknesine bağlanan uçak bulunduğu bölgeden Güvercinlik Koyu’na çekildi. Yangın uçağı vatandaşların da yardımlarıyla bir ağaca bağlandı. Uçağa bağlanan halatları çeken vatandaşlar bir süre halatı tutarak uçağın denize açılmasını engelledi. Daha sonra halatlar yardımı ile uçağı elleriyle çeken vatandaşlar karaya yakın bir bölgeye bağladı. Bazı vatandaşlar ise uçağa elleriyle yön vererek zarar görmesini engelledi. Uzun bir halata bağlanan uçak ağaca bağlanarak sabitlendi. Uçağı çalıştırmak için ise bölgeye teknik servis elemanları geldi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam