“Ön seçimde tokat gibi cevap vereceğiz”

Milletvekili aday listelerinin kesinleşmesinin ardından CHP içinden çok sayıda tepki yükseldi. CHP Aydın listesine 8’inci sıradan giren Fulya Üstündağ’ın sosyal medyadaki takipçileri, kadınlara ve gençlere yeterince yer verilmemesini, “CHP Aydın’da adalet yok, demokrasi yok” sözleriyle eleştirdi. Takipçilerinden birine yanıt veren Üstündağ, “Bu haksızlığı yapanlara ön seçimde tokat gibi cevabını vereceğiz” ifadelerini kullandı.

22 Mayıs 2018 - 12:06 0
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın-EFELER- 27. Dönem Milletvekili aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na sunulmasının ardından, CHP içinde başlayan sıralama tartışması derinleşti.
Özellikle her fırsatta gençlere ve kadınlara fırsat tanınacağı dile getirilmesine rağmen, bu sözlerin listelere yansımaması eleştiri konusu oldu.
“AMACIM CHP’Yİ İKTİDAR, İNCE’Yİ CUMHURBAŞKANI YAPMAK”

8’inci sıradan listeye giren CHP Aydın Milletvekili adayı Fulya Üstündağ, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Ön seçim, iki genel seçim ve referandum çalışmalarım baz alındığında, en deneyimli genç ve kadın aday olarak bana verilen sorumluluğun farkındayım. Başarıyı ‘çalışarak’ ve ’emek’ vererek elde etmek benim duruşumdur. Bugünlere kolay yoldan değil, bu duruşla geldiğimi bilen ve destekleyen örgütüme teşekkür ederim. Bugünü değil, geleceği düşünen birisi olarak tek amacım; Cumhuriyet Halk Partisini iktidar, Muharrem İnceyi Cumhurbaşkanı yapmaktır!” dedi.
Üstündağ’ın seçime ilişkin görüşlerini aktardığı paylaşıma, çok sayıda beğeni ve yorum yapıldı. Üstündağ’ın birçok takipçisi, listelerde gençlere ve kadınlara hakkıyla yer verilmemesini eleştirdi.

“KADINLAR GÖRMEZDEN GELİNDİ”
Fulya Üstündağ’ın bir takipçisi, “Ben senin yıllardır örgüt içindeki çalışmalarına yakından şahit olduğum için bu listedeki bazı vekil adaylarının hakkı olmadan vekil adayı olduklarını düşünüyorum ve örgütteki kadınları görmezden gelen tüm yetkilileri bu davranışlarından dolayı tebrik ediyorum” yazarken Melda Özcan adlı takipçi, “Çalışmalarını ve emeğini takdir edip destek olan bu örgüt, gün gelecek, ‘Ön Seçim’de inanıyorum ki hakkını teslim edecektir” ifadelerini kullandı.
Cevdet Bora adlı facebook kullanıcısı da “CHP Aydın’da adalet, demokrasi yok. Millet kadın aday yapıyor, biz sadece ‘parti için çalışın’ diyoruz. Fakat sıralamada bayan yok” yazdı.

“BİRİLERİNİN ADAMI DEĞİLSEN…”
Bir başka facebook kullanıcısı ise eleştirisini “CHP’de ön seçim olmazsa, birilerinin adamı değilsen sıralamaya girme şansın yok. Ön seçim de 10. olan 3. sıraya getiriliyorsa, hak, hukuk, adalet için bunca yol kat ediliyorsa, bizler boşuna yürümüşüz. Biz o yolları inanarak yürürken, bazıları evinde mışıl mışıl uyuyordu. Adalet buraya kadarmış demek” ifadelerini kullandı.

“ÖN SEÇİMDE CEVABINI VERECEĞİZ
Üstündağ’ın Salih Çoktürk adlı takipçisi, “Yaptığın eylemler ve her oluşumda olman bizi gururlandırıyordu ama bu sıralamaya çok ama çok itirazım var” yazdı. Üstündağ, “Salih abicim merak etme. Bu haksızlığı yapanlara ön seçimde tokat gibi cevabını vereceğiz” ifadeleriyle takipçisine yanıt verdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort