Önce yokluk sonra ev sahibi vurdu!

Nazilli Dumlupınar Mahallesi’nde sokakta kalan aile yardım bekliyor.

reklam
05 Ağustos 2016 1
reklam

123

Eşref Özbağcı/Mustafa Çelik/ Aydın Haber Ajans-NAZİLLİ- Aydın’ın Nazilli ilçesinde sokakta bırakılan aile uzanacak yardım eli bekliyor. Dumlupınar Mahallesi 242 sokak 25 no’lu adreste ikamet eden aile, ev sahibi tarafından kirası ödenmediği gerekçesiyle eşyalarıyla birlikte sokağa atıldığını iddia etti.
Oturdukları evi 4 ay önce kiraladıklarını ve düzenli olarak kirayı komşusuna yatırdıklarını iddia eden Gurbet Maltepe, “ Biz bu evi karşımızdaki 14 no’lu evde oturan kişiden kiralamıştık. Kiramızı, elektrik ve su faturamızı ödüyorduk. Fakat ev sahibi o değilmiş ve bizim ödediğimiz kirayı gerçek ev sahibine vermiyormuş. Bizi bu gerekçeyle sokağa attılar. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Çaresiz bir şekilde bekliyoruz. Kaymakamlığın ya da belediyenin bize sahip çıkmasını istiyoruz” dedi.
Aynı evde oturan kadınlardan 3 çocuk annesi 42 yaşındaki Hacer Acar ise gözyaşlarına boğularak “Halimize bakın, çocuklar dışarıda, eşyalarımız dışarda, hepimiz dışardayız. En azından devlet yine yardım eder. Allah büyük” diyerek yetkililerden yardım istedi.
Sokağa terk edilen ailenin en küçük ferdi olan 2.5 yaşındaki Şengül Ürkmezer’in annesi Kader Ürkmezer, yaptığı açıklamada “Görüyorsunuz eşyalarımız sokakta, çocuklarımız sokakta, rezil olduk. Kaymakamlıktan ya da belediyeden başımızı sokacak bir yer istiyoruz. Bize 4 ay önce bu evi kiraya veren şahsın gerçek ev sahibi olmadığını öğrendik. Biz her ay düzenli olarak kiramızı ödüyorduk. Daha sonra gerçek ev sahibi çıktı ortaya. Avukat tutmuş. Bugün geldiler eşyalarımızı ve bizi sokağa attılar” ifadelerini kullandı.


Öte yandan Nazilli Kaymakamlığı’na giderek dilekçe ile yardım talebinde bulunan kadınlardan 29 yaşındaki 5 çocuk annesi Kader Ürkmezer’in, Gurbet Maltepe ile kardeş olduğu öğrenildi. Aynı evde kalan Hacer Acar ise kocasının öldüğünü ve 3 çocuğunun yurtta kaldığını söyledi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bu ailenin tutacak oldukları evin ilk kirasina ödemeyi razıyım. Ben kendi şahsıma numaram 05438899320

reklam

reklam