Öndeş’ten Ulutaş’a tepki

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, “Türk Burcu” parkının isim değişikliği nedeniyle kendisine yüklenen MHP İlçe Başkanı Turgay Ulutaş’a tepki gösterdi. Öndeş, MHP’li isim için “Türkçülük, milliyetçilik ve ülkücülük aklı verecek son kişidir” dedi.

14 Haziran 2019 - 13:13 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-GERMENCİK Germencik Belediyesi’nin meclis toplantısında alınan kararla ilçedeki “Türk Burcu” parkının ismi “19 Mayıs Gençlik Parkı” olarak değiştirilmişti. Değişikliğe tepki gösteren MHP İlçe Başkanı Turgay Ulutaş, Germencik Belediye Başkanı Faut Öndeş’i hedef alarak park isminin değiştirilmesi yerine yeni parklar yapılıp Tük isminin yaşatılması gerektiğini savunmuştu.

“EKMEĞİNİ YEDİĞİ HAVUZU TERK ETTİ”
Öndeş’ten MHP’li Ulutaş’ın çıkışına karşılık geldi. Ulutaş’a Ortaklar Havuz Tesisi üzerinden yüklenen Başkan Öndeş, “Türklüğün sadece kendilerine ait olduğunu düşünen, milliyetçilik çığırtkanlığı yapanlara sesleniyorum. MHP İlçe Başkanlığı yapan Turgay Ulutaş, yıllarca usulsüz çalıştırdığı Ortaklar Havuz Tesisleri’nin Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesiyle gerçek yüzünü göstermiştir. Milliyetçiliği rant olarak gören bu şahıs, tesisleri terk ederek yıllarca kullandığı, ekmeğini yediği havuzun motorlarını sökerek havuzu terk etmiştir. Turgay Ulutaş, yıllarca yatalak şeklide yaşayan Sunullah Karabudak adlı engelli vatandaşın üzerinden usulsüzce çalıştırdığı tesisi vergi borçları ve diğer borçlarla yüzüstü bırakmış, Karabudak ise rahmetli olmuş ve bu milliyetçi geçinen Turgay Ulutaş ise bu borçlardan ‘aklınca’ kurtulmuştur.” dedi.

“AKIL VERECEK SON KİŞİ SENSİN”
Ulutaş’ın şimdilerde ilçedeki bir yüksekokulun kantinini çalıştırdığını belirten Öndeş, “Ekmeğini rant ile kazanan seçim sürecinde elinde mikrofonu bırakmayan bu şahıs, şimdi ilçemizde bulunan üniversiteye ait yüksekokulun kantinini çalıştırmaktadır. Bizlere, hele hele şahsıma Türkçülük, milliyetçilik ve ülkücülük aklı verecek son kişidir” şeklinde konuştu.

“AYNI ÇARKTAN NASİPLENİYORLAR”
Öndeş’in gündeminde Ulutaş’ın “Belediyenin borçlarını bahane edip icraat yapmaktan kaçıyor” iddiası da vardı. Başkan Öndeş, bununla ilgili şöyle konuştu: Son olarak bu kirli edepsiz siyasete devam eden akıllarınca haz almaya çalışan bu şahıslara lafım; mutlu olmak için başka yollar arayın! Belediyenin borç tablosuna anlattığımız pankarttaki rakamlar için, yaşadıkları saltanat için tek kelime etmeyenler biliniz ki, aynı çarktan nasiplenenlerdir. Seçim meydanlarında söylediğim gibi birileri bir çark çeviriyor. Bu çarka çomak sokmak da boynumun borcu olsun. Dediklerimi yapıyorum ve yapmaya da devam ediyorum.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-