Onlara engel yok

Aydın’da engelli bireyler aileleriyle birlikte her hafta düzenlenen kültürel ve sosyal etkinliklerle, toplumun içinde yer alma ve kendilerini geliştirme fırsatı buluyor.

17 Aralık 2018 - 14:37 0
reklam

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikler ile engelli bireyler yılın 365 gününü dolu dolu geçiriyor.

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürvekili Mikail Kavaklı, engelliler gününü yılın 365 gününe yaydıklarını ifade ederek, “Her Çarşamba gününü engelliler haftası ilan ettik. Çarşamba günleri bütün engelli kardeşlerimiz için faaliyetlerimize devam edeceğiz. Gençlik merkezlerimiz olarak kütüphane gezilerimiz, il ve ilçelerimizin tarihi turistik ve sosyal alanlarındaki gezilerimizi devam ettiriyoruz” dedi.

Bu tür gezilerden çok memnun olduğunu belirten ve yetkililere teşekkür eden engelli bireylerden Ümit Şahin’in annesi Nazire Şahin “Düzenlenen bu gezilere katılıyoruz. Bu sayede her zaman hatırlanıyoruz. Allah razı olsun” derken, engelli Tolga Önel de “Evde oturmaktansa, böyle gezilere katılmak bizim için daha güzel oluyor. Güzel yerler görüyoruz, arkadaşlıklar ediniyoruz. Engelli olmak bu gezilere katılmaya mani değil” diye konuştu.

Evde oturmak istemediğini söyleyen engelli Harun Çetin ise, “Farklı yerler görmek bizim için çok güzel bir şey. Çünkü biz engelliler evde kalmak istemiyoruz. Dışarıya çıkıp sosyal faaliyetlere katılmak istiyoruz” diyerek, bu tür güzellikleri kendilerine sundukları için yetkililere teşekkür etti. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-