Operasyon Düğmesine Nazilli’de Basılmış

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Nazilli Garnizon Komutanı Askerlik Şube Başkanı Albay Ekrem Turan ile Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Baki Deniz’in çay içme bahanesiyle Aydın Merkez Komutanlığına çağırıldıktan sonra gözaltına alındığı öğrenildi.

reklam
21 Temmuz 2016 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı darbe soruşturması kapsamında gözaltına alınan Garnizon Komutanı Askerlik Şube Başkanı Albay Ekrem Turan ile Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Baki Deniz’in, Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı özel bir ekip tarafından Aydın’da teslim alındığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Cuma gecesi gerçekleşen başarısız darbe girişiminden sonra başlayan soruşturma kapsamında ordu başta olmak üzere yargı, emniyet ve milli eğitim’de yürütülen operasyonlara bağlı olarak haklarında gözaltı kararı alınan Albay Ekrem Turan ile Binbaşı Baki Deniz’in Nazilli yerine Aydın’da teslim alınması kararlaştırıldı.

haberici

İddiaya göre, bu durum emniyet ve askeri yetkililerle masaya yatırıldı.

Ortak planlanan harekat çerçevesinde her iki komutan, çay içme bahanesiyle Aydın’daki merkez komutanlığına çağrıldı.

Bu arada, Albay Ekrem Turan ile Binbaşı Baki Deniz’i gözaltına alacak özel bir ekip Nazilli’den yola çıktı.

Aydın’da gerçekleşen gözaltı işleminin ardından sorgulanmak üzere Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirilen her iki komutan, dün akşam saatlerinde Devlet Hastanesine sevk edilerek sağlık kontrolünden geçirildi.

Halen emniyette tutulan Albay Ekrem Turan ile Binbaşı Baki Deniz’in sorgularının tamamlanmasının ardından mahkemeye sevk edilmesi bekleniyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam