Organizatörler YDG-H’li!

İstanbul Veznecileri kana bulayan ve ortalığı savaş alanına çeviren bombalı eylemi gerçekleştiren canlı bombanın görüntülerine ulaşıldı. Görüntü de kadın canlı bomba ve saldırıyı organize eden terörist otoparktan çıkarken birlikte görülüyor.

reklam
10 Haziran 2016 0
reklam
reklam

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Vezneciler’de Çevik Kuvvet minibüsüne yapılan ve 6’sı polis, 5’i sivil 11 kişinin hayatını kaybettiği hain saldırının faillerini belirlemek için geniş çaplı soruşturma yürütüyor. Soruşturma kapsamında, olayın olduğu alanda bulunan MOBESE ve güvenlik kamerası kayıtları incelemeye alındı. Kayıtlarda Vezneciler’i kana bulayan hainlerin görüntülerine ulaşıldı. Güvenlik kamerası kayıtlarında, bombalı aracı patlatan kadın canlı bomba ile saldırıyı organize eden terörist birlikte otoparktan çıkarken kameralar tarafından görüntülendi. Başka bir görüntüde ise başörtüsü takan kadın canlı bomba sokakta tek başına yürürken kameralara yansıyor.

28512d34-aa5f-4131-80f6-d573ef23c1fa

‘KEŞİF YAPTI’ İDDİASI

Soruşturmanın kapsamını arttıran ekipler, kadın teröristin Mardin Kızıltepe nüfusuna kayıtlı olduğunu tespit etti. Terör örgütü PKK’nın, kadın bombacıyı 1 aylık eğitimden geçirerek, bombacı olmaya ikna ettiği, daha önceden suç kaydının bulunmadığı öğrenildi. Kadın teröristin 20 gün önce İstanbul’a geldiği ve son 1 haftadır olay yerinde keşif yaptığı belirlendi.

c5b1e056-bbff-4837-85a2-77b4dfae802e

ORGANİZATÖRLER YDG-H’Lİ

Kadın bombacıyla birlikte görülen erkek teröristin ise terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi olduğu ve 2 yıl önce Diyarbakır’da cezaevinden çıktığı saptandı. Polis, saldırının organizasyonunda görevli 4 kişinin YDG-H üyesi olduğunu tespit etti. Otomobilin kiralanmasından  bombalı araç haline getirilmesine kadar tüm aşamalarını ortaya çıkartan polis ekipleri, patlamada kullanılan araca bomba düzeneklerinin de Bağcılar’da yerleştirilerek Mercan’da bulunan katlı otoparka götürüldüğünü tespit etti.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam