Organize tesadüf

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a yapılan ‘ahlaksız kumpas’ın perde arkasında ilginç ve düşündürücü sayılacak ‘tesadüfler’ zinciri olduğu ortaya çıktı. Kirli pazarlıkların söz konusu olduğu ve pis kokuların geldiği siyasi operasyonun izlerini takip eden MANŞET Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Savaş, çarpıcı sonuçlara ulaştı.

14 Mart 2019 - 10:32 2
reklam

Erdal Savaş / Manşet Aydın- NAZİLLİ-Haluk Alıcık’ın şahsında, doğrudan Cumhur ittifakını hedef alan ‘ahlaksız kumpas’ın yayınlanmasından sadece yarım saat önce, İYİ Partili Kürşat Engin Özcan’ın İnci C. ile görüştüğünü belgeleyen Erdal Savaş, bu kez de Özlem Çerçioğlu tarafından millet ittifakının seçim çalışmalarını koordine etmekle görevlendirdiği Kerem Yıldırım’ın, haberin yayınlanmasından iki saat önce sitenin sahibiyle buluştuğunu deşifre etti. Nazilli’de seçimi kaybedeceğini anlayan millet ittifakı bileşenlerinin, büyük umut bağladığı ‘ahlaksız kumpas’ tertibi, heveslerini kursaklarında bıraktı. Geçtiğimiz Cuma günü, Aydın merkezli bir haber sitesinde yayınlanan ‘MHP’Lİ BAŞKAN KADINLAR GÜNÜNDE KADIN PERSONELİNİ TOKATLADI’ başlıklı haberin ardından yaşanacakları seyretmeye hazırlananlar, arkalarında bıraktıkları ipuçlarından habersizdi.

KUMPASIN KAHRAMANIYLA 30 DAKİKA ÖNCE GÖRÜŞTÜ
3 yıl önce kalem kamerayla hain emeller için gizlice çekilen görüntülerin sanki yeniymiş gibi ısıtılıp tekrar gündeme getirilmesinden siyasi kazanç devşirmeye çalışan karanlık odaklar, kurdukları tuzak ortaya çıkınca sessizliğe gömülürken çok önemli bir gelişme yaşandı. Millet ittifakı İYİ Partili Nazilli Belediye başkan adayı Kürşat Engin Özcan’ın, Haluk Alıcık’ı yıpratmak için hazırlanan haberin servis edilmesinden sadece yarım saat önce, kumpasın kadın piyonu İnci C. ile görüştüğünü kaydeden kameralar, adına ‘tesadüf’ denilen ilişkiler yumağını da ortalığa saçmış oldu. Özcan o görüşmeyi, ‘benden Aydın’daki işinin Nazilli’ye alınmasını talep etti’ sözleriyle açıklamıştı.

ALANI KONTROL EDERKEN YAKALANDI
Kumpas haberinin kamuoyunda beklenen tepkiyi görmemesi üzerine harekete geçen Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları üyeleri, Belediye Meydanında Haluk Alıcık’ı protestoya hazırlanırken, Kürşat Engin Özcan’ın, yanında CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim ile birlikte alanı kontrol ettiği kameralara yansıdı. Özlem Çerçioğlu’nun Nazilli İlçe Örgütünü ‘bypass’ etmeyi göze alarak desteklediği Kürşat Engin Özcan, karşısında MANŞET Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Savaş’ı görünce ilk şaşkınlığın ardından sadece, ‘buradan geçiyordum’ diyebildi. Özcan, kumpasın herhangi bir tarafında olmadığını belirtse de, bu hareketiyle olağan şüpheli durumuna düşmüştü.

DANIŞMANI HABERİ YAYINLAYAN GAZETECİ İLE GÖRÜŞMÜŞ
Kürşat Engin Özcan’ın, haberin yayınlanmasından yarım saat önce İnci C., ile görüşüp CHP’li kadınların protestosu öncesi alanı kontrol ederken kameraya yakalanması ‘ahlaksız kumpas’ haberiyle ilgisini tartışılır hale getirirken, asıl bomba Aydın’da patladı. Haluk Alıcık’a düzenlenen kumpas girişiminden sonra ilginç tesadüfler zincirinin bir halkası olsa gerek, kameralara yakalanma yarışına giren Kürşat Engin Özcan’dan sonra bu kez de Özlem Çerçioğlu tarafından Nazilli’deki seçim kampanyasını koordine etmekle görevlendirdiği söylenen Kerem Yıldırım, Aydın’da bir kafede, Haluk Alıcık haberini yayınlayan gazeteciyle birlikte objektiflere yakalandı. Görüntüleri net olsa da içeriği ‘gri’ kalan görüşmenin tam da ‘MHP’Lİ BAŞKAN KADINLAR GÜNÜNDE KADIN PERSONELİNİ TOKATLADI’ haberinin yayınlanmasından birkaç saat önce gerçekleşmiş olması, insanın aklına ‘tesadüfün de bu kadarı’ sorusunu getirdi. Kerem Yıldırım o görüşmeyi, ‘haberi yayınlayan kişi benim eski bir arkadaşım. Bir iş konusunda buluşup ayrıldık’ sözleriyle savundu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

sıradan vatandaş

Manşet aydın çamur ittifakının yağdanlığısınız, aman sıkı tutunda kemiginiz elinizden gitmesin, yahu belediye başkanı personeline
küfür hakaret ediyor, tokat atıyor, ötesi berisi var mı? kim yapmışsa kim ortaya çıkarmışsa eline sağlık, ancak bu olay görüntüleri sızdıran akpli önemli bir isim diye dillendiriliyor, gerçekten haberci olsanız çok kolay bulabilirsiniz..

vatandaş

olayın 3 yıl önce yada yeni olmasıyla ne ilgisi var sonuçta tokat atmasa da kadın çalışan şiddet görüyor ayrıca mağdur olan kadını piyon olarak tanımlamanız yandaş olduğunuzu bariz şekilde ortaya koyuyor ayıp yaptığınız gazetecilik ve habercilik değil kaleminizi satmayın

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-