Osmanlı Düşmanı Profesör Açığa Alındı

Skandal paylaşımı yapan profesör açığa alındı. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde (ADÜ) görev yapan Prof. Dr. Erbay B., büyük tepki toplayan İstanbul’un fethiyle ilgili skandal paylaşımı nedeniyle açığa alındı.

reklam
01 Haziran 2016 0
reklam

İSTANBUL’UN FETHİNİ ELEŞTİREN PROFESÖR AÇIĞA ALINDI

ADÜ Veterinerlik Fakültesi Zootekni Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Erbay B.’nin kişisel sosyal medya hesabından 29 Mayıs’ta yaptığı, İstanbul’un fethiyle ilgili “Bugün muhteşem bir uygarlık olan Doğu Roma İmparatorluğu’nun başkenti Konstantinopolis’in barbar ve bağnaz bir kabile tarafından işgalinin yıl dönümü” paylaşımı büyük tepki topladı. Artan tepkiler çığ gibi büyüdü ve Prof. Dr. Bardakçıoğlu için sonun başlangıcı oldu.

Gelen tepkiler üzerine sosyal medyadaki paylaşımını silen Prof. Dr. B.’ye ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan da sosyal medyadan yazdığı, “Terör sevici akademisyenlerimizden sonra Bizans sevici akademisyenimiz de oldu. Bilsinler ki Hira Dağı’nın evlatları Olimpos Dağı’nın evlatlarını mutlak ve yeniden mağlup edeceklerdir” sözleriyle tepki gösterdi.

Rektör Bircan’ın tepkisi bununla da sınırlı kalmadı. İstanbul’un fethiyle ilgili olarak sosyal paylaşım sitesinden yaptığı hakaret ve kin içeren paylaşımı nedeniyle akademisyen Erbay B. hakkında soruşturma başlattı ve açığa alındığını duyurdu.

12349

“Süreci Takip Edeceğiz”

Prof. Dr. Erbay B. hakkında soruşturma açan ADÜ Rektörü Cavit Bircan, B.’nin açığa alındığını duyurdu, sosyal paylaşım sitesinde de paylaştı. Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu hakkında yaptığı paylaşım nedeniyle soruşturma başlatan ADÜ Rektörü Bircan, Bardakçıoğlu’nun açığa alındığını yine sosyal medya hesabından duyurdu. Bircan, açıklamasında şu sözlere yer verdi:  “İlgili öğretim üyesinin sosyal medyadaki kabul edilemez paylaşımları nedeniyle disiplin soruşturması başlatıldı, ceza soruşturması başlatıldı ve açığa alındı. Bu paylaşımları nedeniyle haklı olan tepkinizi tehdit, hakaret ve küfür gibi ifadeler kullanarak değersizleştirmeyelim. Süreç tarafımızdan ciddiyetle takip edilecektir” şeklindeki paylaşımı, takipçileri tarafından büyük beğeni topladı.

 

Karaca’da Tepki Göstermişti

 

Bu arada ADÜ Öğretim Görevlisi, Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Mustafa Karaca’da o profesöre tepki gösterenlerin başında yer almış, “  “Onur ve şerefin varsa barbarlıkla suçladığın devletten maaş alma” demişti. Karaca, profesörün görev aldığı ADÜ Veterinerlik Fakültesi önünde eylem yapacaklarını da açıklamıştı.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam