Otomobil iç lastiği ile kaçak göç

Kuşadası’nda 9 kişinin hayatını kaybettiği göçmen faciasının acısı henüz tazeyken, Ege’de skandal görüntüler ortaya çıktı. Denize açılmak üzereyken yakalanan göçmenlerin boyunlarına cankurtaran yeleği yerine otomobil iç lastiği takıldığı görüldü.

17 Ağustos 2018 - 16:23 0
reklam

Daha iyi bir yaşam umuduyla Ege Denizi’ne açılan kaçak göçmenlerin yaşadığı dramlara her gün bir yenisi eklenirken, yaşanan facialardan hiç ders alınmadığı ortaya çıktı.
Kuşadası’nda 9 kaçak göçmenin hayatını kaybettiği bot faciasının acısı henüz tazeyken, bu sabah Kuşadası Körfezi’nde bir grup kaçak göçmen daha yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Kuşadası Körfezi’nde rutin devriye görevi yapan Sahil Güvenlik Helikopteri tarafından Pamucak önlerinde lastik bir bot içerisinde yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Sisam adasına kaçmaya çalışan bir grup kaçak göçmen tespit edildi. Görevlendirilen sahil güvenlik botu tarafından durdurulan lastik bot içerisindeki 6’sı çocuk, 7’si kadın Irak uyruklu 27 kaçak göçmen gözaltına alındı.
Yakalanan kaçak göçmenlerin cankurtaran yeleği yerine boyunlarına otomobil iç lastiği geçirmiş olmaları dikkat çekti.
Kaçak göçmenler, son yaşanan facialardan sonra önlem amacıyla insan tacirlerinden cankurtaran yeleği istediklerini ancak kendilerine tepki gösterilip şambrel verildiğini söyledi.
Kuşadası’na getirilen kaçak göçmenler, sağlık kontrolünden geçirilip, ifadeleri alındıktan sonra, il göçmen bürosuna teslim edildi. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-