OTORİTE YORUMU

“YAVUZ GİTMELİ”

30 Nisan 2018 - 19:04 0
reklam
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-Nazilli Aydınspor 1923 Teknik Direktörü Mustafa Ceviz’in istifası gözleri Nazilli Belediyespor Teknik Direktörü Ahmet Yavuz’a çevirdi. Ceviz’in istifasını “onurlu bir hareket” olarak değerlendiren futbol otoriteleri, Yavuz’dan aynı onurlu davranışı sergilemesini istedi.
Aydınspor 1923’te yaşanan başarısızlık sonucu Mustafa Ceviz’in görevi bırakışı gözleri Nazilli Belediyespor Teknik Direktörü Ahmet Yavuz’a çevirdi. Futbol otoriteleri, takımı 3. Lige düşüren ve tüm baskılarına rağmen görevi bırakmayan Yavuz’dan aynı onurlu davranışı sergilemesi gerektiğini söyledi.
“KULÜBÜN ÖNÜNÜ AÇMALI”
Siyah beyazlı kulüpte çeşitli görevlerde hizmet veren Cahit Sevim, “Ahmet Yavuz’un yapacağı tek şey bu meslekte belli bir yere gelmek istiyor veya günü kurtarmak istemiyorsa görevi bırakarak kulübün önünü açmaktır. Yönetim devam etmek istiyor olsa bile başarısızlığını kabul edip istifa etmesi lazım. Bunu yapmayan bir adamın önümüzdeki sezon yaşanacak başarısızlıkta da ayrılmayacağını düşünüyorum” dedi.
“KAPI GİBİ SÖZLEŞMESİ VAR”
3 buçuk yıllık sözleşmesine güvendiğine dikkat çeken Sevim, “İstifa etmeyişinin tek nedeni 3 buçuk yıllık sözleşme akdinin maaş tutarındaki rakamı almak istemesidir. Maaşlarımı almadan gitmem derse bu adamın sözleşmesini fesih edemezsin. Maddi beklenti içerisinde olduğuna inanmamız için istifa etmesi gerekiyor. Kapı gibi sözleşme yapmışlar” ifadelerini kullandı.
“BAŞARIZLIĞINI KABUL ETMELİ”
Türkiye’nin ilk futbol menajerlerinden biri olan Ufuk Gezeroğlu ise Ahmet Yavuz’un başarısızlığını kabul ederek Mustafa Ceviz gibi görevi bırakması gerektiğini ifade etti. Gezeroğlu, Aydın’da futbolun yanlış yönetildiğine vurgu yaptı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam