Özgen Türker özür diledi

Gazeteci Murat Gürkan’a saldırdığı gerekçesiyle Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’nin kınadığı Nazilli Belediyespor Başkanı Özgen Türker, fiziki müdahale olmadığını belirterek yaşananlar nedeniyle özür diledi.

04 Ocak 2019 - 11:20 0
reklam

Nazilli Belediyespor Başkanı Özgen Türker, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’nin kendisini kınayan açıklamasının ardından özür diledi. Cemiyet açıklamasında Türker’in, Nazillipost haber portalının sahibi Murat Gürkan’ın ‘Özgen Türker deplasmana yeni sevgilisini de götürmüş’ haberi nedeniyle çirkin bir saldırı gerçekleştirdiği belirtilmişti. Türker ise yaşananlardan sonra şu açıklamayı yaptı: “Sayın Murat Gürkan ile akşam üstü Nazilli Belediyesi hizmet binasında karşılaştık. Kendisine geçen hafta şahsımla ilgili yapmış olduğu haberden sonra defalarca aramama ve mesaj gayretime rağmen ulaşamamıştım. Bu sebeple yanına gidip özel ve aile hayatımla alakalı yaptığı haberin iki ay öncesi bir olay olmasından dolayı serzenişte bulundum. Ve kendisine bundan sonra ailem ve özel hayatımla alakalı haber yapmama konusunda uyarıda ve ricada bulundum.” .

YANLIŞ ANLAŞILMA VAR
Açıklamada Gürkan’a fiziki bir müdahalede bulunmasının söz konusu olmadığını dile getiren Türker, “Eğer herhangi bir yanlış anlama oluştuysa kendisinden ve şahsı üzerinden tüm gazeteci arkadaşlarımdan özür dilerim. Gazetecilik, doğru haber, özgür yorum, eleştiri özgürlüğü esasları dairesinde gerçekleştirildiğinde demokrasinin geliştirilmesi ve devamlılığının sağlanmasında toplumsal denetimin etkinleştirilmesinde çok önemli fonksiyonlara sahip olduğu aşikardır. Kuşkusuz bu işlevlerin yerine getirilmesinde genel yayın müdüründen,muhabirine, mizanpajcısından, fotoğrafçısına,haber oluşturulup iletilmesi aşamasında ki her bir çalışanın şüphesiz yararlı katkıları ve büyük emeği vardır. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm basın-yayın çalışan arkadaşlarımdan yanlış anlaşılmadan dolayı tekrar özür diler,tüm basın mensubu çalışanlarına görevlerinde başarılar dilerim” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-