ÖZGEN TÜRKER’E KINAMA

Nazilli Gazeteciler Cemiyeti, Murat Gürkan’ın Nazillipost haber sitesinde yayınladığı “Özgen Türker deplasman yeni sevgilisini de götürmüş!” haberi nedeniyle Türker tarafından saldırıya uğramasını kınayan bir açıklama yaptı

03 Ocak 2019 - 19:42 1
reklam

(HABER MERKEZİ) Nazilli Gazeteciler Cemiyeti, Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Özmen imzalı açıklama ile Nazilli Belediyespor Başkanı Özgen Türker’i kınadı. 21 Aralık 2018’de kendisine ait Nazillipost haber sitesinde yayınladığı ‘Özgen Türker deplasmana yeni sevgilisini de götürmüş!’ haberi nedeniyle gazeteci Murat Gürkan’a, Özgen Türker tarafından çirkin bir saldırı gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, “Saldırıyı lanetliyor, kendisini esefle kınıyoruz” denildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “İlçesinin sorunlarını duyurmak adına bir haber portalı oluşturarak uzun yıllardır ilçeye hizmet veren Murat Gürkan’ı yaptığı haber nedeniyle yıldırmaya çalışarak, saldırgan tavırlar sergileyen kulüp başkanının adalet önünde hesap vereceğine inanıyoruz. Şu unutulmamalıdır ki hiçbir güç, biz gazetecileri doğru bildiğimiz yoldan alıkoyamayacaktır. Gazeteci meslektaşımıza hakaret ve tehditler savurarak baskıyla susturmaya çalışan kişinin, bu çirkin saldırısını, fiziki müdahale girişimini kınıyoruz.”
BELEDİYE BİNASINDA SALDIRI
Açıklama şöyle devam etti: “Zor koşullarda görev yapan ve tek amacı kamuoyunu bilgilendirmek olan basın mensuplarımızın, hele ki ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ sözünde belirttiği gibi bir spor kulübünün başkanı tarafından saldırıya uğraması biz gazetecileri derinden üzmüştür. Bu saldırılar meslektaşlarımızı yıldırmayacaktır. Bu saldırı sadece gazeteci arkadaşımız Murat Gürkan’a değil tüm gazetecilere yöneliktir. Her geçen gün artan bu saldırıların cezasız kalmaması gerekiyor. Bu kabul edilemez saldırının özellikle Nazilli Belediyesi hizmet binasında bir Belediye Başkan Yardımcısı odası gibi önemli bir yerde gerçekleşmesi bizleri daha da üzmüştür. Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Özkan ile görüşme yaptığı sırada odaya bir hışımla girerek önce gazeteci arkadaşımız Murat Gürkan’ı tehdit eden ve hakaretler savuran ardından da darp etmeye çalışan Özgen Türker ile ilgili olarak Kulüp Yönetimince de disiplin çalışması başlatılması gerektiğini düşünüyoruz. gazeteci arkadaşımız Murat Gürkan’a büyük geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” .

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

mevlüt seven

ne olacak haluk akrabaları ona güveip yapıyorar beledyenin bütün işleri türker inşaatın elinde

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-