“ÖZÜR DİLİYORUZ”

Isparta’da Demirel’i unutmayan Akşener, Aydın’da Menderes’i hatırlamamıştı

28 Mayıs 2018 - 15:36 0
reklam

Naci Eriş/Manşet Aydın-Efeler Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in Aydın mitinginde Adnan Menderes’le ilgili hiçbir söz söylememesini değerlendiren İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, “Bu konuda söyleyecek çok şey yok. Biz de fark ettik, rahatsız olduk. Özür diliyoruz” dedi. 27 Mayıs tarihinin özellikle seçildiğini ifade eden Taner, Adnan Menderes’in unutulmasının ise abartılacak bir konu olmadığını savundu.

Beklentilerin büyük olduğu 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümündeki Aydın mitingiyle yükselişe geçmek isteyen Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, yükselişe geçmek bir yana, Adnan Menderes’i es geçmesiyle tartışmaların odağına oturdu. Akşener’in 27 Mayıs’ta yaptığı mitingte 27 Mayıs darbesini ve merhum Başbakan Adnan Menderes’i anmaması tepki topladı.
“BİR HATADIR, OLMUŞTUR”
İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, Adnan Menderes’tan bahsedilmemesinin bir hata olduğunu, bunu Akşener’in de kabul ettiğini söyledi. “Siyasette bunlar olağan şeyler. Bir hatadır. Olmuştur. Aydınlı hemşerilerimizden özür diliyoruz” diyen Taner, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu konuda söyleyecek çok şey yok. Biz de fark ettik, rahatsız olduk. Kendisi de rahatsız oldu, ‘Nasıl oldu da unuttuk’ diye ama maalesef siyasette bu tür dalgınlıklar oluyor. Diğerleri gibi prompterdan konuşma yapmıyor genel başkanımız ya da elindeki not kağıtlarından okumuyor. Direkt olarak, meccanen konuşma yapıyor. Meccanen yapılan konuşmalarda bu tür atlamalar olabiliyor. Bunu gördük. Prompterda konuşma yapanların bunu atlaması mümkün değil. Ancak prompterda yazı çıkmadığında ne hale düştüklerini görüyoruz. Yazı gelmediğinde takılıp kalıyorlar.”
ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK
Aydın’daki miting tarihinin özellikle 27 Mayıs’a denk getirildiğini ifade eden İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner, bu nedenle Adnan Menderes’ten bahsedilmemesinin büyük bir sıkıntı oluşturmayacağını savundu. Taner, “Adnan Menderes unutuldu ama Adnan Menderes unutulmuş olmasına rağmen, 27 Mayıs tarihinin özellikle Aydın’da seçilmiş olmasının aslında manası da Adnan Menderes için seçilmiş olmasıdır. Aydın kamuoyu da bunun farkında. Abarttığınız kadar da bir sıkıntı olduğunu zannetmiyorum. Kamuoyu bunu haklı bulacaktır” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort