Bedava su panoda kaldı

Hükümete yönelik ‘elektrik suyu bedava yapalım’ çağrısı ile suyu en pahalı satan belediyelerden biri olduğu gerçeğini örtmeye çalışan Özlem Çerçioğlu’nun propagandası, reklam panolarıyla sınırlı kaldı. Çerçioğlu, Belediye Meclis toplantısında su parasından tek kelime dahi söz etmedi.

11 Temmuz 2018 - 16:44 0
reklam

Merve Danışman/Manşet Aydın-Efeler Aydınlıların belini büken ve AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı’nın açıklamasıyla gündeme gelen su parasının fazlalığı konusu, gözleri Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’ne çevirdi.

Gülaştı’nın açıklamaları üzerine, yerel seçim öncesinde darbe yemek istemeyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ‘elektrik ve suyu bedava yapalım’ çağrısında bulunmuştu. Bu açıklaması ile algı oluşturmaya çalışan Çerçioğlu, kentin birçok noktasındaki reklam panolarına “elektrik ve su bedava olsun” afişi astırdı. Ancak Çerçioğlu’nun ‘bedava su ve elektrik’ propagandası, sadece panolarda kaldı.

PANODA ŞOV, MECLİSTE SESSİZLİK

Salı günü yapılan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başkanlığında gerçekleştirilen Belediye Meclisi’nde, su parası gündeme alınmadı.

Oysa ‘suyu bedava verelim’ diyen Çerçioğlu’nun gündemde getirmesi halinde, kabul edilecek bir önergeyle su fiyatlarının istenilen fiyata indirilebileceği belirtildi. Çerçioğlu’nun sessizliği, “Kamuoyu önünde şov yaparken, iş icraata gelince sessiz kalıyor” şeklinde yorumlandı.

Aydınlıların sürekli yakındığı su ücretlerinin fazlalığı konusu, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı’nın, ‘Belli bir metreküpe kadar suyu bedava verebiliriz’ sözleri üzerine gündeme gelmiş, karşılıklı açıklamalarla polemik yaşanmıştı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise su ücretlerinde indirim yapmak yerine hükümete seslenerek, “elektrik ve suyu bedava yapalım” demişti.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort