Papağana işkencede karar

Özel bir televizyon kanalında katıldığı yarışma ile ünlenen daha sonra da papağına yaptığı işkence videosunu sosyal medyada paylaşarak eleştiri oklarının hedefi olan Murat Özdemir hakkındaki soruşturmada kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

14 Nisan 2019 - 10:35 0
reklam

Özel bir televizyon programındaki yarışmaya katılara dikkat çeken Murat Özdemir, tavırla nedeniyle yarışmadan diskalifiye edilmişti. Özdemir daha sonra ise sosyal medyada paylaştığı papağana yönelik işkence videosu ile başta hayvanseverler olmak üzere tepki toplamıştı.

Gelen tepkiler ardından gözaltına alınan Özdemir, alkollü olduğunu öne sürerek yaşananlardan dolayı özür dilemişti. Tedavi altına alınan papağan ise bir süre sonra hayatını kaybetmişti. Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği’nin suç duyurusu ardından Özdemir hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.

Özdemir hakkındaki soruşturmada kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. Gerekçe ise Özdemir’in mala verme suçunun kendi hayvanına zarar verme kapsamına girmesi. Kararı değerlendiren Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği Başkanı Erman Paçalı, kararı hukuğun kabul edebileceğini ancak vicdanların edemeyeceğini söyledi.

Öte yandan Özdemir’e Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında para cezası  kesildi.(HABER MERKEZİ)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-