“Para savaşlarının hedefinde Türkiye var”

Ekonomist Doç. Dr. Ramazan Kurtoğlu, Nazilli’de düzenlenen ‘Küresel Para Savaşları ve Türkiye’ konulu konferansta dünyanın sürüklendiği para felaketine dikkat çekti.

30 Mart 2018 - 16:50 0
reklam
reklam

Kudret Can / Manşet Aydın- NAZİLLİ- Batı’nın Türkiye üzerinde oynanan oyunlarını anlatan Kurtoğlu, vatana sahip çıkmaya çağırdı. Yakın çağ siyasi tarihi uzmanı olan Doç. Dr. Kurtoğlu, Nazilli’nin 9. Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali programı kapsamında küresel para savaşları, hegomonya ve kurulan yeni dünya düzenini masaya yatırdı. Dünyanın bir para felaketine doğru sürüklenmekte olduğu bilgisini paylaştığı konferansta yeni dünya düzeni ile hedefte Türkiye’nin olduğu bildirildi. Dünya ve Türkiye gündeminin nabzını tutan konferansa 350’yi aşkın kişi iştirak ederek bilgilendi.
TÜRKİYE ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLAR!
Türkiye’nin tarihine bakılarak ülkenin üzerinde bir takım oyunlar oynandığının altını çizen Kurtoğlu, Türklerin tarih şuursuzluğuna düşmemesi uyarısını gerçekleştirdi. Bugün Batı’nın dünya haritasını yeniden çizmek istediğini vurgulayan Kurtoğlu, yeni haritanın İslam dünyası üzerinde çizilmekte olduğunu bildirdi. Bu süreçte de Türkiye Cumhuriyetine yapılan asimetrik saldırıların bulunduğunu ve bunların da dozunun giderek artacağını anlattı.
DİJİTAL PARA VE PARA SAVAŞLARI
Dünyanın sadece haritalar üzerinde değil dijital paralar ile yeniden dizayn edildiğini ve dünyanın bu şekilde yönetiminin ele geçirildiğinin altını çizen Kurtoğlu, “para ve dini kontrol eden siyaseti de kontrol ediyordur” diyerek şu konuları izleyenler ile paylaştı.
“Küresel para piyasalarına dijital para denilen bir enstrüman, ‘yeni’ diye lanse ediliyor, adı da “Bitcoin”. Ancak bunun temelleri 1969’da atılan bir projeye ait. Parayı kim kontrol ediyorsa, dini de o kontrol ediyordur. Bu proje ile Batı’nın hesaplaşmak istediği Müslümanlardır, Türkler saldırı altındadır. Dış mihraklar bu yüzden milli güvenliğimizi tehdit ediyorlar.” dedi.
BU VATANI KİMSEYE TESLİM ETMEYECEĞİZ
Türkiye’nin tartışmak ile kaybedilecek zamanının olmadığını ve bu ülkede al bayrağın dalgalanması için tüm toplumu vatana sahip çıkmaya davet etti. Albayrak, şu ifadeleri kullandı: “Bu vatanı kimseye teslim etmeyeceğiz. Vatan ve kadın bizim her şeyimizdir. Bizler Afrin’de vatanımızın bekâsı için savaştık.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam