Ulutaş’tan havuz iddialarına yanıt

Germencik’teki “Türk Burcu” kriziyle ilgili MHP Germencik İlçe Başkanı Turgay Ulutaş’tan yeni bir açıklama daha geldi. Ulutaş, kendisine Ortaklar’daki havuz tesisi üzerinden yüklenen Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’e belgelerle karşılık verdi.

14 Haziran 2019 - 15:38 0
reklam

Ziya Karapelit/Manşet Aydın-GERMENCİK Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş ile MHP Germencik İlçe Başkanı Turgay Ulutaş arasında “Türk Burcu” parkının isminin değişmesiyle başlayan gerginlikte yeni bir sayfa daha açıldı. MHP’li Ulutaş, sosyal medyadan yaptığı açıklamada kendisine Ortaklar’daki havuz tesisi üzerinden yüklenen Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’e belgelerle karşılık verdi.

“KONUYU FARKLI BOYUTLARA TAŞIYOR”
Öndeş’in daha önce sorduğu sorulara cevap vermeyerek konuyu farklı boyutlara taşıdığını belirten Ulutaş, “Tespitimde ne kadar haklı olduğumu anladım. Bildiğim doğruyu bedeli ne olursa olsun hiçbir ortamda açıklamaktan çekinmedim çekinmeyeceğim. Anlaşılan Germenciğin büyümesine ve gelişmesine engel olacak olan sorunlar belli oldu.” ifadesini kullandı.

“SİYASİ KIVRAKLARDAN ÖĞRENECEĞİM YOK”
Siyaseten ruhları heyelan üzerine heyelan yaşamış iş güzarlardan ve siyasi kıvraklığı alışkanlık haline getirenlerden öğrenecek bir şey olmadığın ifade eden Ulutaş, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: Bir eczane uğruna, kendi rantı için Ortaklar Belediyesine 40 bin lira tazminat ödetmiş fakat eczacı olamamış, hele hele 31 Mart seçim gündemi oluşmadan havuza gelip kendisi için destek isteyen, büyükşehir başkanı ile benim adıma görüşüp gerekirse havuzun bende kalacağının garantisini veren samimiyetsizlerden asla ve asla öğreneceğim bir şey yok. Rant peşinde koşsaydım bu gün senin gibi CHP’li, yarın kim bilebilr ne olurdum. Benim her zaman tek bir yüzüm olmuştur.

“BORCUM VARSA İCRAYA VER”
Öndeş’in havuz usulsüzlüğü iddiasına da sert çıkan Ulutaş, “O bahsettiğin usulsüzlük ne ise ver mahkemeye. Havuz 2017 Haziran ayında büyükşehire geçti. Bu tarih itibari ile borcum var ise ver icraya. 2018 Ekim ayında ben havuz işletmeciliğini bıraktım. 2017 haziran -2018 Ekim ayları arasında borcum var ise büyükşehir versin icraya. Pompaları aldığım yıllara ait adıma kesilmiş faturaları şahsına göndermiştim. Bunu bile bile kirli siyaseti kimin yaptığı ortada. Bir İlçe başkanının iş yeri açması çalıştırması ya da bir iş yapması kadar doğal bir şey var mı? Benimde şu anki işim çiftçilik. Tutturmuş bir kantinde kantin. Buradan da anlaşılıyor kirli siyaseti kimin yaptığı. Demek o ki. Evet bu kirli siyaset ile Germenciğimizin büyümesi gelişmesini beklemek hayal. Anlaşılan buna da engel olacak olan söylediğim gibi havuz pompaları ve benim İlçe başkanı olmam.” diye ekledi.

ULUTAŞ’TAN SORULAR
Uluştaş devamında cevaplanması için şu soruları yöneltti: 1-Ümmet Akın 2014 yılında belediyeyi kaç TL. borç ile devir aldı? 2-Seçim meydanlarında Germencik Belediyesinin borcunu 100 milyon civarı, satılan yerler ise 60,70 milyon diye açıklarken bu rakamları afişlere niye yazmadın? 3- 31. Mart itibari ile Germencik Belediyesinin alacağı ne kadardı?

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-