Partililer sıraya girdi!

Atatürk Spor Salonu’nda, saat 10.00’da başlayan temayül yoklaması için salon önünde büyük kalabalık oluştu.

05 Mayıs 2018 - 12:46 0
reklam
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın- EFELER- AK Parti Genel Merkezi tarafından yapılan milletvekili adaylarını belirlemek için yapılan temayül yoklaması başladı.  AK Parti Aydın’da milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan 58 kişi için yapılan temayül yoklaması başladı. Mevcut milletvekillerinin katılmadığı temayül yoklamasında, üyeliği devam eden il ve ilçe ana kademe, kadın ve gençlik kolları yönetimleri, demokrasi hakem heyeti, disiplin kurulu üyeleri, mahalle başkanları, eski milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri oy kullanıyor. Bu kadrolarda daha önce görev yapan ancak milletvekili aday adaylığı müracaatında bulunanlar ise temayülde oy kullanamıyor.

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç temayül yoklamasından önce bir açıklama yaparak, uyulması gereken kurallarla ilgili bilgi verdi. Sabah saatlerinden itibaren Atatürk Spor Salonu’nda yoğunluk oluştu. Aday adayları, oy kullanmak için gelen AK Parti’lileri karşıladı.
Temayül yoklaması saat 18.00’de sona erecek. Daha sonra aday listesi Ankara’ya iletilecek. Kesin listeler 21 Mayıs’a kadar Yüksek Seçim Kurul’una teslim edilecek.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam